'Ahlaksız Teklif' Cinayetine Tahrik İndirimi!

'Ahlaksız Teklif' Cinayetine Tahrik İndirimi!
Alacağına karşılık eşi ve kızıyla birlikte olmak istediği iddiasıyla öldürmekten yargılanan Mehmet Dinç'e 'tahrik ve iyi hal' indirimi uygulandı.

Cep telefonu ticareti yapan Mustafa Kandemir, 10 yıllık arkadaşı Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde çalışan Mehmet Dinç’i telefonla arayarak gezinti ve sohbet teklifinde bulundu.

Dinç, bir arkadaşına ait otomobile Kandemir’i de alıp gezintiye çıktı. İki arkadaş Dilberler Sekisi’nde alkol aldı. Bir süre sonra Kandemir, önceden tanıdığı bir kadını telefonla çağırdı.

Dinç, gelen kadınla Galleria İş Merkezi civarındaki açık otoparkta birlikte oldu. Daha sonra Beyazevler Mahallesi’ndeki DSİ Çamlığı’nda araçta içmeyi sürdüren 2 arkadaş arasında borç-alacak konusunda tartışma çıktı.

FAİZE KARŞILIK EŞİ VE KIZIYLA BİRLİKTE OLMAK İSTEDİ

İddiaya göre, Kandemir, Dinç’e daha önce verip, her ay faizini aldığı 34 bin TL borç paranın bir sonraki aya ait faizine karşılık, eşi veya büyük kızıyla birlikte olma teklifinde bulundu.

Dinç, arkadaşının bu teklifi karşısında şuurunu kaybederek, araçta bulunan satırla Kandemir’i ensesine vurarak yaraladı. Aldığı darbeyle dengesini kaybedip baraj suyuna düşen Dinç, boğuldu.

‘10 YILLIK ARKADAŞIMDI’

Kandemir’in cesedinin bulunmasının ardından soruşturma yürüten polis, en son onunla birlikte görülen Dinç’i gözaltına aldı. Suçunu itiraf eden Dinç, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

‘Kasten adam öldürme’ suçundan ömürboyu hapis cezası istemiyle Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıkan Dinç, pişman olduğunu söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com