Ahmedinejad ABD'ye meydan okudu

Ahmedinejad ABD'ye meydan okudu
BM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada; ABD'nin askeri üsslerinin hesabını sordu.

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, BM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, 'gizemli' olarak tanımladığı 11 Eylül saldırılarının, Irak ve Afganistan'a saldırmak için bahane olarak kullanıldığını söyledi. Ahmedinejad'ın konuşması Batılı ülkelerin delegasyonları tarafından protesto edildi.

DÜNYANIN YÜZDE 20'Sİ KAYNAKLARI KULLANIYOR

Ahmedinejad, konuşmasına salgın hastalıklardan ölen insanlara başlığı sağlayarak başladı. İnsanlığın diğer yaratıklarda üstün olarak yaratılmasının bir hediye olduğunu belirten İran lider, insanlığın bugün içinde bulunduğu sosyal durumun peygamberlerin yeryüzüne getirdikleri ilahi mesaja uygun olmadığını belirtti. Peygamberlerin mesajının materyalist değerlerle değiştirildiğini ifade eden Ahmedinejad, dünyanın yüzde 40'ının yeryüzü kaynaklarının yüzde 5'ini paylaşırken, yüzde 20'sinin ise yüzde 75'ine sahip olduğuna dikkat çekti.

İran Cumhurbaşkanı kolonyalizmi ve köleciliği, II. Dünya Savaşı'nı, Kore ve Vietnam savaşlarını kimlerin başlattığını, totaliter askeri rejimleri kimlerin desteklediğini, atom bombasını tarihte ilk kez kimin kullandığını, Irak'ın İran'a saldırısını ve 8 yıl süren savaşı kimin desteklediğini sorarak ABD ve müttefiklerine yüklendi.

LADİN'İN ÖLÜMÜ ŞÜPHELİ

İran Cumhurbaşkan 11 Eylül saldırılarını da gizemli olarak niteleyerek, "Saldırının kimler tarafından kurgulanarak Ortadoğu'nun doğal kaynaklarını sömürmek için kullanıldığını sormak gerek." dedi. ABD'nin, terör örgütü El Kaide'nin elebaşı Usame bin Ladin'i adalete teslim etmektense öldürüğü denize atmasını şüpheli bulan İran lideri, "Yoksa ABD'nin gizlemek istediği şeyler mi vardı?" diye sordu.

Somali ve diğer ülkelerde halkın üzerine bomba yağdıranları ararken, BM Güvenlik Konseyi'nin hangi ülkelerden oluştuğuna dikkatle bakılmasını isteyen İran lideri, bu ülkelerin uluslararası sistemi kontrol etmek istediğini belirtti. ABD'nin tüm dünyada yüzlerce askeri üssünün bulunmasını da sorgulayan Ahmedinejad, "Bu işgal değil midir?" diye sordu.

Ahmedinejad, Mehdi'nin yakında Hz. İsa ile geri döneceğini ve dünyayı huzura kavuşturacağını da ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com