Ahmedinejad Konya'ya gelmiyor

Ahmedinejad Konya'ya gelmiyor
İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın Konya'ya yapması planlanan ziyaretinin iptal edildiği bildirildi.

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Konya'ya gelmiyor.
 
Ahmedinejad'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Mevlana'nın 739. vuslat yıldönümü dolayısıyla Konya'da düzenlenecek Şeb-i Arus törenine katılacağı açıklanmıştı.
 
Ancak diplomatik kaynaklar, Mahmud Ahmedinejad'ın başka bir programı nedeniyle Konya'ya gelemeyeceğini dile getirdi.
 
İranlı diplomatlar da Ahmedinejad'ın gelemeyeceğini teyit etti.

“AHMEDİNEJAD TÜRKİYE’DEN UZAK DURUYOR”
 
İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın Mevlana etkinliklerine katılmak üzere bugün Konya'ya yapacağı ziyareti iptal etmesi ve bu kararın zamanlanması, yurt dışında da dikkat çekti.
 
İran gibi Suriye rejimine destek veren Rusya'nın medyası, Ahmedinejad'ın kararı için "İran'ın en yüksek rütbeli subayının Patriotlar konusunda uyarmasının ardından Ahmedinejad, Türkiye'den uzak duruyor" dedi.
 
Rus televizyon kanalı RT, İran Genelkurmay Başkanı General Hasan Firuzabadi'nin Türk-Suriye sınırına NATO füzelerinin konuşlanmasının, "Dünya Savaşı"na zemin hazırlayabileceği yönündeki sözlerinin ardından Ahmedinejad'ın planını "birdenbire" değiştirerek Türkiye ziyaretini iptal ettiğini kaydetti.
 
Haberde Rusya ve İran'ın baştan beri NATO'nun Türkiye'ye Patriot bataryaları yerleştirme girişimine güçlü biçimde karşı çıktığı anımsatıldı.(CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com