Ahmedinejad Ortaya Çıktı!

Ahmedinejad Ortaya Çıktı!
İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, bir süredir ortada görünmemesi üzerine ortaya atılan tüm iddiaları yalanladı.

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, "Dini lider ile ilişkilerinin baba-oğul gibi olduğunu" söyledi.

İran haber ajanslarının bildirdiğine göre, Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, yabancı ve devrim karşıtı basın yayın organlarında yer alan iddiaların aksine bugünkü Bakanlar Kurulu toplantısına katılacağını belirtti.

EN SON PROGRAMI 22 NİSAN'DAYDI

Ahmedinejad'ın halka açık en son programı 22 Nisan'daydı. O tarihten bu yana İranlı liderin iki gün üst üste kabine toplantılarına katılmaması, tartışmaları da beraberinde getirmişti. İran Radyo Televizyonu (IRIB) Başkanı İzzetullah Zergami ile görüşmesinde konuşan Ahmedinejad, "Düşmanlar, geçmişte olduğu gibi bugün de havanda su dövüyor" ifadesini kullandı.

Ahmedinejad, "İran halkının düşmanları, Rehber (Hamaney) ile Cumhurbaşkanı'nın baba-oğul gibi ilişkisini anlamaktan acizler" diye konuştu.

LİDER KADROSUNDA KÜSKÜNLÜK MÜ VAR

Yabancı medyanın yanı sıra devrim karşıtı grupların yayın organlarında, dini lider Hamaney ile Cumhurbaşkanı Ahmedinejad arasında soğukluk olduğu yönünde haberler yer aldığı belirtiliyor.

Ahmedinejad'ın, son dönemlerdeki Bakanlar Kurulu toplantısına katılmaması söz konusu yayın organlarınca "küskünlük" olarak değerlendirilirken, hükümete yakın isimler Ahmedinejad'ın yorgunluktan dolayı toplantılara katılamadığını belirtiyor.

İstihbarat Bakanı Haydar Muslihi'nin bir süre önce istifa etmesi ve tekrar görevine dönmesi iki lider arasında görüş ayrılığı şeklinde yorumlanmıştı.

Ahmedinejad, Muslihi'nin 17 Nisan'daki istifasını kabul etmiş, ancak kısa bir süre sonra Hamaney'in isteği üzerine Muslihi görevinin başına dönmüştü..

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com