Ahmedinejad'ın kız kardeşinden şok iddia

Ahmedinejad'ın kız kardeşinden şok iddia
İran’da Cuma günü yapılan 9.dönem parlamento seçimlerinde meclise girmeyi başaramayan Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın kız kardeşi Pervin Ahmedinejad, seçimlere hile karıştırıldığını iddia etti.

Ahmedinejad ailesinin doğum yeri olan Germsar kentinden aday olay Pervin Ahmedinejad, seçimi diğer muhafazakâr rakibine karşı 2 bin oy farkıyla kaybettikten sonra 2009 yılında muhalif yeşiller tarafından ortaya atılan iddiayı ortaya attı. Pervin Ahmedinejad, seçim bölgesindeki oylamaya hile karıştığını ileri sürerek itiraz dilekçesi verdiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı'nın kız kardeşi, “Seçim bölgemde, seçimlerin yapıldığı gün ve gece, bazı adaylarca usulsüzlüklerin yapıldığı görüldü ve bu mesele birçok seçmen tarafından da saplanmış durumdadır. Yapılan bu usulsüzlükleri yazılı itirazla ilgili kurumlara bildirdim ve yetkiliklerin bu konudaki yanıtını bekliyorum” dedi.

10 adayın yarıştığı ve parlamentoda bir kontenjanı bulunan Germsar kentinde, resmi olmayan ilk sonuçlara göre Pervin Ahmedinejad 15 bin 552 oyda kalırken diğer muhafazakâr rakibi Gulamrıza Kâtip, aldığı 16 bin 672 oyla birinci oldu. Sonuç Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’a ağır bir darbe olarak değerlendiriliyor.

Pervin Ahmedinejad tarafından dillendirilen hile iddiası 2009 yılında muhalif yeşillerce ortaya konulan iddiayı anımsattı. Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın zaferi ile sonuçlanan 2009 yılındaki cumhurbaşkanı seçimlerine, ‘yeşiller’ hile karıştırıldığını iddia etmişti.

Bu arada Pervin Ahmedinejad’ın oğlu bir Türk kızla evli. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com