Ahmet Altan gitti Taraf coştu!

Ahmet Altan gitti Taraf coştu!
Taraf gazetesi yazarları Ahmet Altan, Yasemin Çongar ve Neşe Düzel'İn istifaları kamuoyuna bomba gibi düşerken Taraf yükselişe geçti.

Türkiye dün Taraf gazetesinde yaşanan depremi konuşuyor. Ahmet Altan, Yasemin Çongar ve Neşe Düzel gazeteye istifalarını sundu.

İstifasının perde arkası olarak ise Taraf gazetesinde yaşanan maddi zorluklar olarak gösteriliyor. İstifalar medya kulislerine bomba gibi düşerken Taraf hisseleri de yükselişe geçti

TARAF’TA EKONOMİK SIKINTILARIN PERDE ARKASI

Taraf gazetesi ilk olarak Mart ayında borsa da halka arza başlamıştı.Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş, İMKB’de işlem görmeye başladı. Halka arzın sonunda 6 milyon 880 bin liralık bir hasılat elde edildi. Böylece Taraf’ın yüzde 16, 67’si halka açılmış oldu.

İMKB Başkanı İbrahim Turhan, Taraf Gazetecilik hisse senetlerinin borsada işlem görmeye başlaması dolayısıyla İMKB İşlem Salonu’nda düzenlenen törende, 2011 yılı içinde borsada gerçekleştirilen halka arzlarla 2’si Gelişen İşletmeler Piyasası’nda (GİP) olmak üzere 25 şirketin hisse senetlerinin sermaye piyasalarına kazandırıldığını, 56 adet borçlanma aracının ihraç edildiğini, toplamda 19, 7 milyar lira kaynak sağlandığını kaydetti.

Ancak Taraf gazetesi ilk halka arz operasyonunda başarılı olamadı. Halka arzda da başarılı olamayan Taraf gazetesinde ekonomik dar boğaz baş gösterdi. Bugün gelen açıklamalarda ise çalışanların 3 aydır maaşlarını alamadığı ortaya çıktı.

HİSSELER YÜKSELİYOR

İstifaların ardından ise Taraf gazetesi hisseleri bir anda yükselişe geçti. Başbakan Erdoğan ile uzun süredir sert bir polemik içinde olan Ahmet Altan’ın istifasının, gazetenin hükümet ile ilişkilerinin normalleşebileceği anlamana geleceği için gazetenin hisselerinin yükseldiği ileri sürülüyor.
(BCK)

Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com