Ahmet Ateş Yeniden Başkan

Ahmet Ateş Yeniden Başkan
Türk-İş'e bağlı Türkiye Maden İşçileri (Maden-İş) Sendikası Kütahya ve Havalisi Şubesinin olağan genel kurulunda başkanlığa Ahmet Ateş yeniden seçildi.

Türk-İş'e bağlı Türkiye Maden İşçileri (Maden-İş) Sendikası Kütahya ve Havalisi Şubesinin olağan genel kurulunda başkanlığa Ahmet Ateş yeniden seçildi.
Maden-İş Sendikası Kütahya ve Havalisi Şube Başkanı Ahmet Ateş, kongrenin açılışında yaptığı konuşmada, yaklaşık 4 yıldır sürdürdüğü görevinde üyelerin haklarını koruma ve onlara en iyi şekilde hizmet etme gayreti içerisinde olduğunu söyledi.
Hizmeti temel alan, demokratik katılımcı bir sendikacılık anlayışını hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirten Ateş, konuşmasına şu konulara değindi:
''Özellikle 2008 yılı sonlarında dünyayı saran ve etkilerini Türkiye'de de gösteren mali krizde kapanan iş yerleri ve ekonomideki daralmalar neticesinde çalışanların bir kısmı işinden, ekmeğinden olmuş, insanlarımız biraz daha yoksullaşmıştır. Buna bir de ülkemizde gerçekleştirilmekte olan özelleştirme uygulamaları eklenince adeta kanayan yaraya tuz basılmıştır. Sendikalar olarak bu güne dek yanlışların çok olduğunu düşündüğümüz özelleştirme uygulamalarına hep karşı çıktık. İstedik ki, özelleştirmeler yapılırken çalışanlar mağdur edilmesin, çalışanların özlük haklarında gerileme olmasın, örgütlenme hakları gasp edilmesin. Özelleştirmelere değil, çalışanların maruz kaldığı haksız uygulamalara, emeğin sömürülmesine karşı çıktık. Bundan sonra da bu duruşumuzda bir değişme olmayacak.'' şeklinde açıklamlarda bulundu.
Tehlikeli bir sektör olan madencilikte görev yaptıklarına dikkati çeken Ateş, ''Kaza ve ölüm riskinin en fazla olduğu, toplu ölümlerin en sık yaşandığı sektör ne yazık ki madencilik sektörüdür. Son 7 ayda Bursa, Balıkesir ve Zonguldak'ta yaşanan grizu patlamaları sonucu 60 madencimizi kaybettik'' dedi.
Daha sonra gerçekleştirilen seçime tek listeyle katılan Ahmet Ateş, şube başkanlığına yeniden seçildi. Başkan Yardımcılığına Bülent Aydın, Şube Sekreterliğine Nuri Dönmez, Şube Mali Sekreterliğine Muammer Özcura getirildi.
Aizanoi Otel'de yapılan kongreye, AKP Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, Maden-İş Sendikası Genel Başkanı İsmail Aslan, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Levent Eşiyok, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, CHP İl Başkanı Ali Rıza Muslu, MHP İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurnaz, DSP İl Başkanı İsmail Atilay, BBP Merkez İlçe Başkanı Suat Okdelen ile sendika üyeleri katıldı.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com