Ahmet Çakar Bombaladı!

Ahmet Çakar Bombaladı!
Dünkü maçta hakeem Yıldırım tıpkı Göçek gibi hiçi bir şey yapmadı.

Trabzonspor haftalardır son bölümde ve tek farkla kazanıp şampiyonluğa koşuyordu ama çekirge bu sefer zıplayamadı. Dün galip gelmeyi başaramadılar. Aslında başaracak futbolu da oynamadılar. Önce Umut'tan bahsedelim; katkısı sıfır. Rakip takımın stoperi gibi. Orta saha bir şeyler yapmaya çalışıyor ama ne organize olabiliyor ne de ileriye Burak'ın istediği topları atabiliyor. Zaten bir tek Jaja'nın topla bir şeyler yapma özelliği var, o da yorulunca oyundan düştü ve üretkenlik tamamen sıfır oldu. Trabzonspor baskılı oynuyor gibi görünse de dün bal yapmayan arı gibiydiler.

Sadece kapanan Eskişehir'in üzerine gitmeye çalışıyorlar ama hiç bir şey üretemiyorlar. Gol pozisyonlarına bakıyoruz ilk yarıda direkten dönen top var. Bir de ikinci yarıda Umut'un kaleciye nişanladığı gollük pozisyon. Trabzonspor bunun dışında sahada yok. Üstelik Şenol Güneş haklı olarak son 15- 20 dakikada risk aldığında Trabzon rakibine pozisyon vermeye de başladı. Aslında herkes Trabzonspor'un bir gün takılabileceğini düşünüyordu. Eskişehir bu virajlardan biriydi ve düşünülen oldu. Bundan sonra Trabzonspor için her şey daha zor. Artık Fenerbahçe'nin puan kaybetmesini bekleyecekler. Futbolda her an her şey olabilir ama Fenerbahçe'nin oynadığı rakiplere baktığımızda bu çok kolay görünmüyor.

MUSTAFA'NIN GOLÜ TARTIŞILIR

Maç kritik pozisyonlarla doluydu. İlki Mustafa Yumlu'nun attığı ama hakem Bülent Yıldırım tarafından verilmeyen gol. Mustafa Yumlu kafaya yükselirken rakibinin omuzlarına basıyor. Çok ama çok kritik bir pozisyon. Aynısını defans yapsa penaltı verebileceğini hiç sanmıyorum. Ama bu golü de iptal etti diye Bülent Yıldırım'a fazla bir şey söyleyemem. İkinci yarıda Burak'ın attığı golde iptal kararı tamamen doğru. Zira topu kazanmak için Volkan'ı çekip düşürüyor, ondan sonra da golü yapıyor. Eskişehirspor'un penaltı beklediği pozisyonda da Alanzinho'nun müdahalesi topa idi. Başta Bülent Yıldırım ve Türk hakemleri çok iyi bilmeli ki, ceza alanında karşılıklı itme ve çekmelere çok kayıtsız kalıyorlar. Hatta abartılılarına bile. Mesela dün gece önce Egemen itiyor, çekiyor sonra da rakibi. Ama hakem tıpkı geçen haftaki Hüseyin Göçek gibi hiçbir şey yapmıyor.

Ahmet Çakar - Sabah
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com