Ahmet Çümen güven tazeledi

Ahmet Çümen güven tazeledi
Türkiye Maden İşçileri (Maden-İş) Sendikası Hisarcık Şube Başkanlığına Ahmet Çümen yeniden seçildi.

Türkiye Maden İşçileri (Maden-İş) Sendikası Hisarcık Şube Başkanlığına Ahmet Çümen yeniden seçildi.
Divan başkanlığını Maden-İş Sendikası Genel Başkanı İsmail Aslan'ın üstlendiği, Hisarcık Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen şubenin 7. olağan kongresine, Emet Bor İşletme Müdürü Emin Türk, Hasanlar belde Belediye Başkanı Mehmet Altay, Hisarcık Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Tosun, Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çalışkan, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şen, DSP İlçe Başkanı Mehmet Ali Ataseven, İl Genel Meclisi üyesi İbrahim Kılınç, Emet Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Abdülkadir Ekmekçioğlu ile delegeler katıldı.
Kongrenin açılış konuşmasını yapan Maden-İş Sendikası Hisarcık Şube Başkanı Ahmet Çümen, bölgede bor madeni üretildiğini ve borun Türkiye için önemini bildiklerini söyledi.
Burada üretilen borun ülkeye daha fazla gelir ve katma değer sağlamasını istediklerini belirten Çümen, şöyle konuştu:
''Uluslararası bor pazarından ülkemizin daha fazla pay almasını istiyoruz. Bunun için bor madenine yeni kullanım alanları açacak araştırma ve geliştirme çalışmalarının yoğunlaştırılmasını, bu alana daha fazla kaynak ayrılmasını, bor madenlerini mevcut durumda olduğu gibi devletin üretip pazarlamasını istiyoruz. Çalışanların temel hak ve özgürlüklerini, yaşama ve çalışma koşullarını gözetmeksizin emeği sadece maliyet unsuru olarak gören bir bakış açısıyla verimlilik artışı sağlanamaz. Taşeron başta olmak üzere güvencesiz çalıştırma biçimlerini yaygınlaştırarak verimlilik sağlanamaz, üretim maliyeti düşürülemez. Bugün ne yazık ki, kamunun personel politikasının etkisiyle işletmelerimizde taşeronlaştırma alabildiğine yaygınlaştırılıyor. Taşerondaki alt işveren işçilerinin yönetmelik gereği asıl işverenin işçileri olmasını istiyoruz. Bu mücadelemiz sürüyor. Bu konuda yargı süreci işliyor.''
Konuşmaların ardından yapılan seçime tek listeyle katılan ve iki dönemdir şube başkanlığını yürüten Çümen, 108 delegeden 104'nün geçerli 96 oyunu alarak 4 yıllığına yeniden başkanlığa seçildi. Şube Başkan Vekilliğine Ahmet Yılmaz, Şube Sekreterliğine Akif Gülsen, Şube Mali Sekreterliğine Abdullah Yeşilyurt, Şube Teşkilat Sekreterliğine Polat Cin getirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com