Ahmet Hakan Adalet Bakanı'na sordu!

Ahmet Hakan Adalet Bakanı'na sordu!
Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde 'kafasındaki deli sorular'ı yeni Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a yöneltti.
Ahmet Hakan'dan yeni Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a "deli" sorular!

Hakan, "ayakkabı kutusunun suç unsuru olup olmadığını, çeteleri sordu ve son olarak da ekledi: "Biz yargıya güvenecek miyiz, güvenemeyecek miyiz?

İşte Ahmet Hakan'ın köşe yazısından ilgili bölüm:
 
Yeni Adalet Bakanı’na sekiz deli soru
 
BİR: Yapılamayan ikinci yolsuzluk operasyonunda 7 kişinin mal varlığının dondurulması için alınan mahkeme kararı uygulanacak mı, uygulanmayacak mı?
 
İKİ: Mahkeme kararının keyfi olarak uygulanmadığı bir ülkeye “hukuk devleti” demeye devam edecek miyiz, etmeyecek miyiz?
 
ÜÇ: Bugünkü HSYK’nın ortaya çıkması için yapılan 12 Eylül referandumunun ardından Başbakan’ın “Okyanus ötesi”ne ettiği teşekkür geçerliliğini koruyor mu, korumuyor mu?
 
DÖRT: Eski Adalet bakanlarından Mehmet Ali Şahin’in ortaya attığı “Yargıtay İmamı” iddiasının üzerine gidecek misiniz, gitmeyecek misiniz?
 
BEŞ: “Savcı şöyle... Polis böyle...” diyorsunuz... Peki mahkemenin bakan oğulları ile genel müdür hakkında verdiği tutuklama kararı için ne diyorsunuz? Mahkeme de mi “derin çete”? Cevap verir misiniz, vermez misiniz?
 
ALTI: Silivri Cezaevi’ndeki tutuklu ve hükümlüler, yakınlarıyla ayda bir kere açık görüş yapabilirken hayırsever işadamı Reza Bey’in, yakınlarıyla neredeyse tutuklu değilmiş gibi açık görüş yapabilmesi hakkaniyete uygun mudur, değil midir?
 
YEDİ: Başbakan’a “ayakkabı kutusu” göstermek suç mu, değil mi? Adalet Bakanı olarak ne diyorsunuz bu işe?
 
SEKİZ: Yapılan bunca tartışmanın, bunca açıklamanın ardından biz vatandaşlara söyler misiniz: Biz bu yargıya güvenecek miyiz, güvenmeyecek miyiz?

Ahmet Hakan'ın köşe yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com