Ahmet Hakan 'deli sorular'ını Gülen'e yöneltti

Ahmet Hakan 'deli sorular'ını Gülen'e yöneltti
Fethullah Gülen'in yayınlanan son sohbetinde açıkladığı 'Kaset komplosunu son anda engelledim' iddiası Ahmet Hakan'ın da kafasını karıştırdı.

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, kaset komplosundan Fethullah Gülen'i haberdar eden istihbarat ağını ve Gülen'in 'mevkiisi'ni sorgulayan yazısında; "Hangi makam mevkideydiler ki henüz gerçekleşmemiş olan bir eylemin bilgisine sahiptiler?" diye sordu.

Dershane savaşlarının geldiği son nokta olan 'Kaset Komploları' iddiasına Cemaat cephesinden bir yenisi daha eklendi. Cemaat lideri Fethullah Gülen, son sohbetinde, 'ileride çok mühim bir mevkiiye gelecek olan zat' dediği bir ismin uygunsuz kasetinin yayınlanmasını son anda kendisinin engellediğini ileri sürdü.

Ahmet Hakan, kaset komplolarını ve Gülen'in çarpıcı iddiasını ele aldığı köşe yazısında hepimizin aklında olan o soruları paylaştı.

İşte Ahmet Hakan'ın kafasındaki deli sorular:

(...)SON sohbet videosunda Fethullah Gülen, gayet samimi bir şekilde anlatıyor.
Diyor ki:
“Bana seneler evvel bir telefon geldi. Dediler ki ‘Bir büyük zat, nefsine uyarak bir yerde bir tane alüfte (cilveli, düşük, oynak kadın) ile buluşmaya gidiyor’. Gece yarısı Türkiye’de onu tanıyan bir arkadaşa telefon ettim. ‘Kalk, evine koş git, oraya gitmesin katiyen. Hem kendisi masiyete girmesin (günaha girmesin), hem de hafazanallah (Allah korusun) bir komplo meselesi ise şayet günümüzde geldiği noktaya gelemez’ dedim.”
 
NEDEN GÜLEN'E İLETME GEREĞİ DUYDULAR?
 
*
 
Gülen’in bu anlattıklarını dinledikten sonra kafamda beliren “deli sorular”ı sormadan geçemeyeceğim:
-Gülen’e telefon edenler kimlerdi acaba? İsim olarak sormuyorum, makam mevki olarak soruyorum. Hangi makam mevkideydiler ki henüz gerçekleşmemiş olan bir eylemin bilgisine sahiptiler?
-Bu şahıslar neden Türkiye’de henüz meydana gelmemiş ama az sonra meydana gelecek bir olayın bilgisini, ta Amerika’daki Fethullah Gülen’e iletme gereği duydular?
-Henüz oluşmamış, oluşacak olan bir “kaset komplosu”nu haber alabilecek kadar gelişmiş bir istihbarata sahip olan bu şahıslar, bundan önceki kaset komplolarından da haberdar mıydılar acaba?
-İleride “çok mühim mevkilere gelecek zat” için sağlanan bu koruma perdesi, neden Baykal için de, MHP’li milletvekilleri için de devreye girmedi, giremedi? Neden onları da bir “uyaran” çıkmadı? Baykal’ın ve MHP’li vekillerin başları kel miydi?"

Ahmet Hakan'ın köşe yazısına buradan ulaşabiliriniz.

(DSE)Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com