Ahmet Hakan eski mahallesine geri mi dönüyor?

Ahmet Hakan eski mahallesine geri mi dönüyor?
Hürriyet Gazetesi yazarlasından Ahmet Hakan Coşkun köşesinde muhafazakar kadın gazetecilerle gerçekleştirdiği buluşmasını kaleme aldı. Hakan'ın yazısı "eski mahallesine mi dönüyor" sorularına olumlu cevap niteliğinde..

Ahmet Hakan, muhafazkar kadın gazetecilerin kurduğu Medyasofa Girişimi'nin konuğu oldu.

Muhafazakar kadın gazetecilerin örgütlenecek kadar çoğalması karşısında şaşkınlığını gizlemeyen Hakan, buna çok sevindiğini açıkca dile getiriyor. Yeni Şafak'ta, Star'da, TRT'de, Zaman'da var olduklarını belirten Hakan; "keşke Hürriyet'de, Milliyet'de ve Sabah'da da olsalar" temennisinde bulunuyor.

Ahmet Hakan, mahalle değişikliğinden sonra çizmeye çalıştığı 'tarafsız gazeteci' portresini bu aralar pek de umursar görünmüyor. Öyle ki bu randevuda Ahmet Hakan muhafazakar medyadan bahsederken tam 38 defa "bizim camia" ifadesini kullanmış. Muhafazakar kadın gazetecilerin öncülerinden sayılan ve AKP içinde de etkin olan Sibel Eraslan bu kullanımı not almış ve Ahmet Hakan'a hatırlatmış. Ahmet Hakan Ersalan'ın "sen bizim mahalleye aitsin" çağrısını olumlu karşılamış olacak ki bu ifadelere köşesinde yer açıp herkese duyuruyor.. Bize de bu durumda merkez medyadan bir "güle güle Ahmet" yazısı beklemek kalıyor.

Ahmet Hakan'ın "Muhafazakâr kadın gazetecilerle buluştum" başlıklı yazısından ilgili bölümü dikkatinize sunuyoruz:

Eskiden sayıları bir elin parmaklarını geçmezdi. Ama artık örgütsel bir yapı oluşturacak denli kalabalıklaşmış durumdalar.

-Yeni Şafak’ta onlar var, Star’da onlar var, irili ufaklı muhafazakâr haber kanallarında onlar var, TRT’de onlar var, Zaman’da onlar var... Keşke Hürriyet’te, Milliyet’te, hatta Sabah’ta da olsalar...

-Çalıştıkları yayın organlarında karar alıcı noktalarda değiller... Ama varlar ve varlıklarını korumaya çalışıyorlar.

-Bir araya gelmişler ve “Medyasofa” adlı bir örgütlenmeye gitmişler...

-Hepsi başörtülü değil ama büyük çoğunluğu başörtülü...

-Türkiye Yazarlar Birliği’nin İstanbul Şubesi’nin de içinde bulunduğu Sultanahmet’teki Kızlarağası Medresesi’nde bir araya geldik kendileriyle... Uzun bir sohbet
gerçekleştirdik.

-“Muhafazakâr medyanın şanlı tarihi”nden söz ettik uzun uzadıya: Milli Gazete, Yeni Devir ve tabii ki Kanal 7 macerası... 28 Şubat günleri falan...

-“Kültürel hegemonya nasıl yıkılacak” meselesine girdik.

-Baktım, konuşma sırasında İslami camiadan söz ederken hep “bizim camia” diyorum. Hatta Sibel Eraslan not tutmuş, “Tam 38 defa bizim camia dedin” diye hatırlattı... Gülüştük.

-Karşımdakilerle aynı dili konuşuyordum... Bazı meseleleri uzun anlatmama gerek yoktu, bazen tek bir kelime bile anlaşmaya yetiyordu... Eh ne de olsa hepimiz aynı yerden geliyorduk.

-Çok güzel sorular sordular, çok güzel analizler yaptılar... Zihinler açık, anlama çabası had safhadaydı... Uzun süredir kendimi bu kadar iyi ifade edebildiğim bir ortamda bulunmamıştım.

-Kendimi ifade etmeyi o kadar başardım ki, “sen neydin ne oldun, neredeydin nereye geldin” meselesini bile kendi açımdan açıklığa kavuşturmayı başardım... Süperdi yani.

... (KKE)
Ahmet Hakan\Hürriyet

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com