Ahmet Hakan Hürriyet Gazetesi'ni değerlendirdi

Ahmet Hakan Hürriyet Gazetesi'ni değerlendirdi
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, TV8'de katıldığı canlı yayında Hürriyet Gazetesi'ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, TV8'deki Yaz Günlüğü programında Bahar Feyzan'ın canlı yayın konuğu oldu.

Hürriyet gazetesinin Türkiye'nin değişimini yakalayamadığı eleştirilerine de yanıt veren Hakan, kendi değişiminden medyadaki "ihbarcı" yazarlara kadar bir çok konuda açıklamalarda bulundu.

Hürriyet'in logosunda bulunan "Türkiye Türklerindir" sözlerine gelen eleştirilerin de sorulduğu Hakan, canlı yayında şu açıklamalır yaptı;

HÜRRİYET DEĞİŞİMİ YAKALADI MI?

Türkiye'de bir değim yaşandı... Hürriyet'in değişimi kaçırdığı söylense de bu değişimi sadece Hürriyet değil herkes ıskaladı. Hürriyet'in değişimi okuyup okuyamadığı bir 15 yıl sonra falan ortaya çıkacaktır.O yüzden şimdiden, çok iddialı bir şekilde "Hürriyet Türkiye'deki değişimi okuyamadı" diyemeyiz.

HÜRRİYET HER KESİMİN GAZETESİDİR

Hürriyet, Türkiye'de şu veya bu kesimin değil, her kesimin gazetesidir. Zaten gazetenin esprisi de burada. Herkesin gazetesi olma iddiasında olanlar bazen değişime adaptasyonda sorun yaşayabilirler. Onlara bakmak lazım. Ayrıca yeni Türkiye'yi okuduğunu söyleyen gazetelere baktığımızda çok az sattıklarını görürüz.

Türkiye'de gazete okuma alışkanlığı daha çok eğitimli kesimlerde. Eğitimli insanlar gazete okuyorsa, o insanların genel olarak durduğu yer ise daha sosyal demokrat ve daha laik bir nokta. Gazetelerin yayın politikalarını da okur belirliyor dersek, Hürriyet'in yayın politikalarını okuyucu kitlesinin belirlediğini de söyleyebiliriz.

DİLEDİĞİM GİBİ YAZABİLİYORUM

Hürriyet'te, kişisel olarak kesinlikle özgürce, dilediğim gibi yazabiliyorum. Bana kimse "şunu yazma" diye karışmadı bugüne kadar.

TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR YAZISI KALKMALI MI?

Bana göre o yazı gazeteden çıksa daha iyi olur. Çünkü çok keskin bir söz...

Kimliklerin ön plana çıktığı bir dönemdeyiz, insanlar kendi etnik kimliğini önemsemeye başladılar. Hürriyet'in çıktığı dönemlerdeki ulus devlet mantığındaki hakim ideoloji çok sarsıldı, o mottonun değişmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com