Ahmet Hakan’a yanıt: Korkumuz yok

Ahmet Hakan’a yanıt: Korkumuz yok
Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, "Müjdat, Levent , İlyas, Ferhan falan..." başlıklı yazısıyla usta sanatçıları hedef aldı. Müjdat Gezen ve Levent Kırca da Hakan'a yanıt verdi. Gezen, "Atatürk'e dokundukça büyüyor" dedi. Kırca da "Ben Atatürkçüyüm, İş

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ın "Müjdat, Levent , İlyas, Ferhan falan..." başlığı altında Türkiye'nin dört önemli sanatçısını hedef alamsına tepkiler devam ediyor.

Ulusal Kanal'a konuşan Müjdat Gezen, Ahmet Hakan ile telefonda neler konuştuklarını anlattı.

“Ahmet Hakan, ben şu anda hiçbir şeyde oynamıyorum, tiyatro yapmıyorum, televizyonda çıkmıyorum. Hiçbir programım yok. Hiçbir yerde yazı yazmıyorum. durup duruken kim tetik çekin dedi? sen söyleme ben sebebini biliyorum. Çünkü Atatürk'ün hayatı 1881 başlıyor dedim. Başladı gülmeye.”

Müjdat Gezen'in yeni oyunu 1881,10 Kasım'da ilk kez izleyiciyle buluşacak. Gezen, bu oyunu engellemek istendiğini ancak başaramayacaklarını belirtti.

“Bu oyunu engelleyemeyecekler. Bunların böyle biri, ikisi, beşi, onu değil, topu bir araya gelse bu oyunu engelleyemeyecekler. Ayaklarını denk alsınlar. Bu millet bu kadarına müstehak değil. Yani bizim onlardan hiç korkumuz falan yok ayrıca. Bunlar faşist oldukları için korku devleti haline getirdiler. Ona korku sal, buna korku sal. Bunlardan korkan bunlar gibi olsun, korkulacak nesi var ya.”

29 Ekim'de milyonların alanlara inmesinden övgüyle söz eden Gezen, 10 Kasım'ın da kutlanması gerektiği gibi kutlanacağını kaydetti.
“Anıtkabir'de her sene 10 Kasım'da millet birbirinin üzerine basıyor. Atatürk sevgisi azalmaz. Yani onu ders kitabından kaldır, 29 Ekim'i iptal et, yok 10 Kasım'da bilmem ne, hiçbir şey olmaz. Atatürk'e dokundukça büyüyor, dokundukça büyüyor. Onun için onu yok etmenin imkanı yok.”

Ahmet Hakan'a tepki gösteren bir başka saanatçı da Levent Kırca oldu. Ulusal Kanal'da yayınlanan Haber Merkezi programına telefonla katılan Kırca, Ahmet Hakan'ın kendi köşesinde köşeye sıkıştığını söyledi.

“Ben Atatürkçüyüm, ben Cumhuriyetiyim, ben İşçi Parti'liyim. Eğer benim Atatürkçü ve Cumhuriyetçi olmam suç ise ben bu suçu severek ve gurula işliyorum ve soruyorum bu arkadaşımıza: Ben Atatürkçüyüm, sen necisin? Sen necisin? Boş yere saldırma. Bence baltayı taşa vurmuştur. Taştan kırılan parça da kafasına gelir isabet eder. Bu kadar açık söylüyorum.”

29 Ekim'de Ulus Meydanı'nda milyonlarla birlikte olan Kırca, 10 Kasım'da da Anıtkabir'de olacağını açıkladı. Kırca, Tüm yurttaşları Ankara'ya çağırdı.

“Yarın 10 Kasım'da da Anıtkabir'de olacağız. Bizim gücümüzü bir kez daha Türkiye görecek. Herkesi, her cumhuriyetçiyi, her Atatürkçüyü 10 Kasım'da Atatürk'ün kabrinde bekliyoruz, Anıtkabir'de bekliyoruz.”(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com