Ahmet Hakan'ın "Zavallı Durumuna" Düştüğü Anlar!

Ahmet Hakan'ın "Zavallı Durumuna" Düştüğü Anlar!
Ankara'da otel odasında gözaltına alınan Ahmet Hakan'ın, polisler tarafından götürülürken hıçkırıklarla ağladığı ortaya çıktı. İşte ayrıntılar...

Habertürk yazarı Yiğit Bulut, bugünkü yazısında Ahmet Hakan'ın gözaltı sırasında neler yaşadığını yazdı.

İşte o yazı...

Hürriyet'in 'Cübbesiz Ahmet'i gözaltına alınınca neler oldu?

Dün bir gazetenin internet sitesinde görünce ilgimi çekti, başlık "cübbesiz'in nasıl gözaltına alındığını" yazıyor ve sonrasında yazısını ekrana getiriyordu. Okudum ve çok güldüm. Meğer olay ne kadar sempatik ve "Hürriyet'in cübbesiz Ahmet'inin ne kadar soğukkanlı olduğu" bir ortam-akış içinde gerçekleşmiş... Sevgili dostlar, olayın detayını araştırınca, inanın yazıldığı kadar "hoş" ve "aman da ne kadar tatlı yaşanmış" diyecek cinsten olmadığını gördüm. Yazılarında "Aydın amcasının" kanatları altında atıp tutan bu kardeşimiz, polisleri gördüğü andan, "gözaltı sebebinin Cem Uzan'ın açtığı dava olduğunu" öğrendiği saatler sonrasına kadar tam bir "panik" ve "ağlama" halinde. Kapıyı açışından, götürüldüğü yerde son kapıdan çıkışına kadar "rütbesi, makamı" ne olursa olsun herkes "canım abim", herkes "amirim"... Hele ilk panik anı, sonrası ağlamaklı telefonlara sarılış ve bir de "korkunun dağların zirvesine tırmandığı anda" bir hıçkırarak ağlama "anı" var ki; tam evlere şenlik...

Korkma "cübbesiz"im; sana kimse dokunmaz, dokunmaya değer bulmaz! Nedeni de çok açık: Sen savunduğun her fikre, geçtiğin her tarafa, "en büyük zararı" verenlerdensin! Ha suça karıştıy-san, haftalık toplantılarda "örgütlendiysen" orası ayrı, o zaman bakmazlar gözünün yaşına!

Sevgili dostlar, "cübbesiz" en büyük paniği ve en çok gözyaşını en yakın arkadaşı "Soner Yalçın'la ilişkilendirilip" gözaltına alınma kararı çıktığını düşündüğü dakikalarda yaşamış. Ankara'da yaşadıkları "tam bir sokak masalı" haline gelmiş, bakalım daha ne gibi detayları ortaya çıkacak, kim bilir belki yakında "cep telefonu ile çekilmiş" ağlama-yalvarma görüntüleri de ortaya çıkar bu aslan "Yiğit kardeşimizin"!

Not: Bu dünyada kesinlikle "ilahi adalet" var. Bu "cübbesiz Ahmet", ben her gün bir TV kanalında saatlerce yayındayken, yazılar yazıp "teknede yaşadığımı" iddia edecek kadar gözü dönmüştü. Ankara'da düştüğü durum, ağlamaları, yalvarmaları ve en önemlisi "isim vererek" onu-bunu-şunu asla tanımam, asla sevmem itirafları "kimin teknede yaşadığını" ortaya koydu. Cübbesiz kardeşim benim, tekne lazımsa vereyim ama Ankara'da gözaltına alınmışsın, orada da deniz yok ki!

Yiğit Bulut, Habertürk

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com