"Ahmet Kaya yaşasaydı hapiste olurdu"

"Ahmet Kaya yaşasaydı hapiste olurdu"
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a tokat gibi cevap

Bugünkü meclisteki grup konuşmaları hayli hararetli geçti. CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın Ahmet Kaya'yı diline dolamasına sert cevap verdi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın Ahmet Kaya'yı istismar ettiğini söyleyerek; "Diktatörlerin temel bir özelliği vardır. Her şeyi istismar ederler. Dini istismar ederler, etnik kimliği, sanatçılığı istismar eder. Bunların temel görevlerinden birisi de budur. Erdoğan Ahmet Kaya’yı da istismar etti. Diyarbakır’da “Ahmet Kaya bugün yaşasaydı o da bugün yanımızda olurdu.” dedi. Ben söyleyeyim, Ahmet Kaya bugün hayatta olsaydı Gezi eylemcilerinin yanında olurdu ve şimdi hapisteydi." dedi.

Gezi olaylarındaki haksız uygulamaları, gözaltılarını hatırlatan Kılıçdaroğlu; "Ahmet gibi bir duyarlı sanatçı böyle bir olay karşısında Recep Tayyip Erdoğan’a övgüler düzebilir miydi? Ahmet Kaya yaşasaydı aramızda olurdu diyor. Bırak sen Ahmet Kaya’yı istismar etmeyi. Ahmet Kaya Gezi eylemcilerinin yanında olurdu, sen de onun karşısında olurdun." sözleriyle Erdoğan'ı eleştirdi. (MRE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com