Ahmet Kaya'nın Eşi AKP'den Aday Oluyor!

Ahmet Kaya'nın Eşi AKP'den Aday Oluyor!
Başbakan Erdoğan'ın Demokratik Açılım sürecinde her fırsatta dile getirdiği ve konuşmalarında şarkılarından alıntılar yaptığı sanatçı Ahmet Kaya'nın eşinin AK parti'den milletvekili adayı olacağı konuşuluyor...

Kültür Bakanı Ertuğrul Günay bir basın kuruluşuna yaptığı ziyarette genel seçimle ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

Günay, Ahmet kaya'nın eşi Gülten Kaya'nın milletvekili olup olmayacağı sorusuna şöyle cevap verdi:

Gülten Kaya Milletvekili olabilir. Başbakan düşünebilir O'nu. Aileye karşı bir ilgisi var dedi.

Moral Haber sitesinde yer alan habere göre AK Parti'nin bu projeyi hayata geçirmesi durumunda BDP'nin çok büyük bir darbe alacağı konuşuluyor. Ancak Başbakan Erdoğan'ın Gülten Kaya'nın vekilliği konusunda henüz resmi bir açıklaması olmadı. Erdoğan'ın bu konuda ne söyleyeceği merak ediliyor.

Kürt sorununun çözümünde önemli bir inisiyatif alan Başbakan'ın BDP'nin bölgede büyük bir prestij kaybına sebep olacak bu yönde bir teklifi Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya'ya yapması bekleniyor. BDP'nin Kürt kökenli vatandaşları temsil etmediğini her platformda dile getiren Erdoğan'nın bu yolla BDP'ye büyük bir darbe vuracağı iddia ediliyor.

Önümüzdeki günlerde Başbakan'ın Gülten Kaya'nın vekilliği konusunda ne söyleyeceği büyük bir merakla bekleniyor.

Erdoğan, ATV'de katıldığı programda, 1998 yılında kendine ve Ahmet Kaya'ya ait görüntülerin yayınlanması üzerine göz yaşlarını tutamamıştı
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com