Ahmet Kaya'ya saldırılan geceyi anlattı

Ahmet Kaya'ya saldırılan geceyi anlattı
Başbakan’ın ödül gecesinde Ahmet Kaya’ya saldıranlar, Gezi’de bize saldıranlar aynı demesi üzerine sanatçılardan açıklama geldi.

Ahmet Kaya'ya çatal bıçak fırlattığı iddia edilen sanatçılar için "Ulan hepiniz oradaydınız be" diyen Başbakan’ın açıklarından sonra ödül töreni yankıları sürüyor.

Vatan Gazetesi’nin yazarı Reha Muhtar bugünkü yazısında o geceyle ilgili 3 çocuğunun üzerine yemin ederek "Ahmet Kaya'ya tek kelime hakaret etmedim" dedi.


İşte Reha Muhtar'ın yazısındaki o bölümler;
 
Sakinleştirmek dışında tek bir harekette bulunmadım. İnsan gibi insanın hayattaki en önemli varlığı çocuklarıdır… Adam gibi adamın yaşamındaki en kutsal varlık yine çocuklarıdır... Çocukları kendi canından, daha kıymetli; çocukları kendi hayatından daha kutsaldır... Adam gibi adamlar yalan söylemezler... Yalanı vicdanları için bir taşınması ağır bir yük sayarlar... Fakat yalan söylediği yolunda kuşku belirirse bile; adam gibi adamlar; en azından hayattaki en kutsal varlıkları olan çocuklarının üzerine yalan yere yemin etmezler..
 
ORTAMI YUMUŞATMAK İSTEDİK
O resimdekiler ve o sanatçılar; 10. Yıl Marşı okumuyorlar... O resimdeki ünlü sanatçılar ve ben, salonda gerilen sinirleri, saldırganlığı, mütecavizliği engellemek için, havayı yumuşatmak uğruna Türkiye’nin barış şarkısı olan Memleketim şarkısını söylüyorlar... Ne İbrahim Tatlıses, ne Mahsun Kırmızıgül, ne Emel Sayın, ne Ajda Pekkan, ne Muazzez Ersoy, ne Ferdi Tayfur, ne Reha Muhtar, ne Beyazıt Öztürk, o şarkıda ortamı germeye değil; yumuşatmaya çalışıyor... Memleketim şarkısıyla ortam gerdirilmez... Memleketim şarkısıyla ortam yumuşatılır... Ortamı yumuşatacak, Yunus’tan, Emrah’tan, Mevlana’dan bahseden şarkı, Anadolu’nun barış şarkısıdır... O sanatçılar o barış şarkısını mırıldanıyorlar...
 
AHMET KAYA'YA TEK KELİME HAKARET ETMEDİM
Üç çocuğumun üzerine yemin ediyorum ki; Ne o gece... Ne başka bir gece... Ne herhangi bir canlı yayında, Ne herhangi bir köşe yazısında... Ne herhangi bir röportajda... Ne o gecenin herhangi bir anında... Ne o gecenin dışında herhangi bir yayın anında... Ahmet Kaya ile ilgili tek bir kelime kötü bir laf... Tek bir hakaret dolu sözcük etmedim..

Yazının tamamı için tıklayın

(UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com