Ahmet Mümtaz Taylan AKP'ye meydan okudu!

Ahmet Mümtaz Taylan AKP'ye meydan okudu!
TRT tarafından yayından kaldırılan Leyla ile Mecnun'un sevilen karakteri İskender abiden AKP'ye sert eleştiri..

TRT'nin reytinglerin düşüklüğünü bahane göstererek yayından kaldırdığı Leyla ile Mecnun dizisi için tepkiler çığ gibi büyüyor. Dizinin en sevilen karakterlerinden olan Ahmet Mümtaz Taylan ise yollarına taviz vermeden devam edeceklerini açıkladılar.

Her ne kadar TRT reytingleri öne sürsede herkes biliyorki işin arka planında AKP var. Gezi Parkı'na olan hıncını bu şekilde alan AKP, talimat vermiş olacak ki dizi yayından kaldırıldı.

ANF’ye göre, Leyla ile Mecnun dizisinin oyuncularından Ahmet Mümtaz Taylan, kanalın diziyi reytingleri gerekçe göstererek yayından kaldırmasını “bahane” olarak değerlendirirken, “Dizinin reytingleri kurumun kendi beklentisine uymamış olabilir ama TRT’nin Leyla ile Mecnun'dan daha yüksek reytingli bir işi yok. Bizimkisi, TRT’nin en yüksek reytingi olan işlerinden biriydi. Ayrıca sosyal medyada ciddi ses bulan, ilgi gören bir çalışmaydı. Bu da reklamları olumlu anlamda etkiliyordu. Çünkü reklam sadece reytingle ilgili değil. Dolayısıyla kurumun ‘reytingler düşük’ demesi manalı değil” dedi.

-“ARA DAYAĞI DİYE BİR ŞEY VARDIR”-

Dizinin yayından kaldırılmasına dair aynı zamanda “maliyeti yüksek” gerekçesinde bulunulduğuna değinen Taylan, “Maliyetimizin yüksek olduğunu söylüyorlar, bu şirketin vereceği bir karar ama 3 senedir devam ediyordu... Eğer bu doğru olsaydı daha önce de konuşulurdu, ki hiç söz konusu olmadı. Çünkü maliyetimiz normalin bile altında. Hatta en az maliyeti olan bizim çalışmamız olabilir. Şimdi açıklamalar, gerekçeler buysa, yani nesnel değilse o zaman başka bir problem olduğunu anlayabiliyoruz” diye konuştu.

Oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan, bu tür baskıların fikir ve kararlarını etkilemeyeceğini belirterek, “Doğru bildiğimizi söylemeye devam edeceğiz. Münasip yerde, münasip şekilde” şeklinde konuştu.

Taylan, politik meselelerde kendi arkadaşlarıyla da “yan yana duramayan örnekler yaşadıklarını” dile getirirken, şöyle konuştu:

“Bazen muhalefet gösterdiğimiz konularda, ara dayağı diye bir şey vardır, gençliğinde herkes yemiştir. Durumumuz buna benziyor. Nikahımız onla birlikte gibi. Ama hiçbir zaman memleketin sorunu olduğunda fikrimizi kendimize saklayacak olmadık. Konuyu uzatmak istemememizin nedeni var; bir tür magazine dönüştürülüyor. Biz yeni işler yapacağız.” (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com