Ahmet Özal da İfade Verdi

Ahmet Özal da İfade Verdi
Hanefi Avcı'nın makam odasında bulunduğu öne sürülen kasetlerle ilgili Ahmet Özal ifade verdi...

Hanefi Avcı'nın makam odasında bulunduğu öne sürülen kasetlerle ilgili Mehmet Eymür'den sonra Ahmet Özal da adliyeye geldi ve ifade verdi.

'Devrimci Karargah' soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Hanefi Avcı'nın Eskişehir'deki makam odasında yapılan aramalarda 24 ses kaseti bulunmuştu. Yapılan incelemede ses kasetlerinde 1994-98 yılları arasında yapılan telefon dinlemelerinin olduğu ortaya çıktı.

Bu kasetlerle ilgili bugün önce Mehmet Eymür İstanbul Adliyesi'nde ifade verdi. Ardından 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal da ifade vermek için adliyeye geldi.

Adliyeye Çırağan Caddesi'ndeki savcı ve hakimlerin kullandığı kapıdan giriş yapan Özal, Cumhuriyet Savcısı Kadir Altınışık'ın odasına çıktı.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinde ''Devrimci Karargah Örgütü'' soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Kadir Altınışık'a ''mağdur'' sıfatıyla ifade veren Ahmet Özal, daha sonra adliyeden ayrıldı.

Avcı'da bulunan kasetlerde eski Başbakan Mesut Yılmaz, eski MİT Kontterör Daire Başkanı Mehmet Eymür gibi 50'yi aşkın kişinin dinleme kayıtları bulunduğu öne sürülüyor. Gazeteci Mehmet Ali Birand ve Fatih Altaylı savcılara geçen hafta "mağdur " sıfatıyla ifade vermişti. Altaylı, yasadışı olarak dinleme yapıldığı gerekçesiyle şikayetçi olmuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com