Ahmet Şık evinde!

Ahmet Şık evinde!
Gazereci Ahmet Şık, 375 gün sonra evine döndü.

Tutuklu olarak yargılandığı "Odatv" davasından tahliye edilen gazeteci Ahmet Şık, 375 gün sonra evine döndü. Dün gece saat 23.30 sıralarında Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki evine gelen Şık, komşularının alkışları arasında evine girerken, "Şimdilik susalım; ama bu suskunluk haklılığımızdan" dedi.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, "Odatv" davası kapsamında tutuksuz yargılanmak üzere akşam saatlerinde cezaevinden tahliye edilen gazeteci Şık, 375 gün sonra Gümüşsuyu'ndaki evine ve komşularına kavuştu. Eşi ile birlikte evine gelişinde komşularının alkışları ile karşılanan Ahmet Şık, gazetecilerin ısrarlı sorularına kısa yanıt verdi. Bir gazetecinin, 'Bir yıl aradan sonra evinize döndünüz, duygularınız neler?' şeklindeki soruya, "Ben söyleyeceğimi söyledim. Buraya kadar geldiniz, çok sağ olun. Hepinize çok teşekkür ederim. Şu an susuyorum, ama bu suskunluk haklılığımızdan. Bunu herkes bilsin" dedi. Şık, apartmanda komşularına sarılarak hasret giderdi.

Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık, Coşkun Musluk ve Şait Çakır, Odatv Davası kapsamı'nda İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanıyorlardı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com