Ahmet Şık ifade verdi

Ahmet Şık ifade verdi
Ahmet Şık'ın Cumhuriyet Savcısı Necip Doğan tarafından ifadesi alındı.

Gazeteci Ahmet Şık, "Odatv" davası kapsamında tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliyesi sırasında yaptığı açıklamadaki bazı beyanlarına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi.

Silivri Adliyesi'ne avukatı Can Atalay ile birlikte giden Ahmet Şık'ın soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Necip Doğan tarafından ifadesi alındı.

'ADALET GELECEK' DEDİ

"Odatv" davası kapsamında tutuklu bulunduğu Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nden tahliye olduğu sırada gazetecilere açıklama yapan Şık, "Bu komployu kuran, yürüten polisler, savcılar ve hakimler bu cezaevine girecek. Onlar buraya girdiğinde adalet gelecek" demişti.

Ahmet Şık'ın açıklamalarındaki bazı beyanlara ilişkin başlatılan soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş, Şık'ın sözlerinin, Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 250. maddesiyle görevlendirilen savcılığın baktığı suçlar kapsamına girmediği ve soruşturmanın, "Kamu görevlilerine görevlerinden dolayı tehdit ve hakaret"e ilişkin yürütülmesi gerektiğini belirterek, "yetkisizlik" kararı vermiş ve dosyayı Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na göndermişti.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com