Ahmet Şık Kitabın Basılmasını İstemiyor!

Ahmet Şık Kitabın Basılmasını İstemiyor!
Ergenekon tutuklusu Gazeteci Ahmet Şık'ın Avukatı Can Atalay, müvekkilinin kitabının basılmamasını istediğini söyledi...

Ahmet Şık'ın Avukatı Can Atalay, 'Tutuklama sorunu' panele konuşmacı olarak katılmak üzere Kocaeli'ye geldi. Atalay, müvekkili Şık'ın basılmamış kitabı 'İmamın Ordusu' kitabından dolayı tutuklanması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ahmet Şık'ın avukatı Can Atalay, Silivri Cezaevine gittiği sırada, İzmir Barosunda gelen bir heyete cezaevine kadar eşlik ettiğini bu esnada bazı avukatların, 'Bu karar itiraz edecek misiniz?' sorusuna karşılık, 'Kararın hukuki manasını bilmiyoruz' cevabını verdiğini ifade ederek, Şık'ın tutuklanma nedenini hala anlayamadıklarını ifade etti.

Ergenekon davası karşısında ses çıkarılmadığı için durumun bu hale geldiğini belirten Atalay, 'Bir terör örgütünün amacına uygun olarak faaliyet göstermek' diye bir şeyi suç olarak kabul ettiğiniz anda onun mantıksal sonuçlarının buraya kadar gideceğini söyledi.

"TEHLİKELİ ŞEYLER SÖYLEDİĞİMİN DE FARKINDAYIM"

Ahmet Şık'la cezaevinde görüştüğünü kaydeden Atalay, müvekkili Şık'ın kararının kitabın basılmaması olduğunu kaydederek, "Ben Ahmet Şık'ın ifadesi ile söyleyebilirim. Dün kendisi ile cezaevinde dalga geçtim: 'Senin yerinde olsam kitabımın yayımlanmasını istemem.' Bir şey savunuyor çünkü. Hakikatken Ahmet'in kararı da budur." şeklinde konuştu. Tutuklama kararını hala anlamadıklarını kaydeden Atalay, "Çünkü gerçekten bizim anlamadığımız bir durum var. Bunu şu yüzden söylüyorum. Tehlikeli şeyler söylediğimin de farkındayım. Bu kapı çalma hali bir olağan üstü hal." dedi.

"İDDİALAR KONTRGERİLLAYA YÖNELİK İSE İTİRAZIMIZ OLMAZ"

İddianın kontrgerilla veya herhangi bir uzantısına karşılık yapılan bir operasyon olması durumunda kimsenin itirazda bulunmayacağını dile getiren Atalay, "İddia eğer şuysa, bir siyasi niyet okumaysa bu masadaki herkes açısından söylenebilir herhalde, kontrgerillanın kendisini, ya da herhangi bir aparatının araştırılması soruşturulması ve cezalandırılmasına ilişkin bu masadaki hiç kimsenin bir itirazda bulunacağını sanmıyorum." diye konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com