Ahmet Şık'ın sözlerine yetkisizlik

Ahmet Şık'ın sözlerine yetkisizlik
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, gazeteci Ahmet Şık'ın tahliye olduktan sonra Silivri Cezaevi çıkışında söylediği "Bu komployu kuran, yürüten polisler, savcılar ve hakimler bu cezaevine girecek. Onlar buraya girdiğinde adalet gelecek" sözlerine ilişkin b

Soruşturmayı yürüten Beşiktaş'ta bulunan Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş, Odatv Davası kapsamında tahliye olduktan sonra Ahmet Şık'ın cezaevi çıkışında söylediği sözlerine ilişkin dosyaya yetkisizlik kararı verdi. Savcı Akkaş, Şık hakkında başlatılan soruşturmaya ilişkin dosyayı, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi.

Şık'ın sözlerinin Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 250. maddesiyle görevlendirilen savcılığın baktığı suçlar kapsamına girmediğine karar veren savcı Akkaş, kamu görevlilerine görevlerinden dolayı tehdit ve hakaret suçlarından soruşturma yürütülülmesi için dosyayı suç ve suçun işlendiği yer nedeniyle Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi.

12 Mart'ta 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Odatv Davası'nda tahliye edilen Ahmet Şık, cezaevi çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada "Bu komployu kuran, yürüten polisler, savcılar ve hakimler bu cezaevine girecek. Onlar buraya girdiğinde adalet gelecek" demişti.

Ahmet Şık Odatv Davası kapsamında bir yıl tutuklu yargılandıktan sonra tahliye edilmişti. Şık hakkındaki soruşturmayı artık Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı yürütüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com