Ahmet Türk'ün Burnunu Kıran Milletvekili Adayı!

Ahmet Türk'ün Burnunu Kıran Milletvekili Adayı!
Samsun'da DTP'nin eski genel başkanı Ahmet Türk'e saldırarak burnunu kıran İsmail Çelik de milletvekili adayı oldu...

12 nisan tarihinde Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlayan 'Bulanık Olayları' davasını izlemek için Aysel Tuğluk, BDP Muş milletvekilleri Sırrı Sakık, Nuri Yaman, Bitlis Milletvekili Nezir Karabaş ile birlikte Samsun'a gelen kapatılan DTP'nin eski genel başkanı Ahmet Türk'e adliye çıkışında yumruk atan İsmail Çelik, tutuklanarak cezaevine konulmuştu. İsmail Çelik, 68 gün cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Türk'ün burnunu kıran İsmail Çelik, resmi olarak milletvekili aday ücretini yatırarak, başvuru evraklarını seçim kuruluna teslim etti. Çelik, Samsun'dan resmi olarak bağımsız milletvekili adayı oldu.
Yaptığı olay sonrası birçok haksızlığa uğradığını belirten İsmail Çelik, Samsun halkına en iyi şekilde nasıl hizmeti edeceği düşüncesiyle yola çıktığını söyledi.

HAKSIZLIĞI KIRMAK İÇİN YOLA ÇIKTIM
Cezaevinden çıkalı 1 yıl olduğunu, 68 gün tek başına bir odada cezaevinde kaldığını belirten Çelik, "Benimle aynı statüde olan birinin burnunu kırdığım için 68 gün cezaevinde kaldım. Başka illerde saldırı yapanlara dokunulmadı bile. Samsun'da emniyet müdürü, şube müdürleri görevden alındı, başka illerde dokunulmadı bile. Ben hala işsizim, iş bile bulamadım. Yaşadığım haksızlıklardan dolayı strese girdim, 15 kilo verdim. Samsun'da yapılan haksızlıkları kırmak için yola çıktım. Halkımıza en büyük değeri verecek benim.

Yönetimden hiç memnun değilim. Samsun bana destek çıkacak. Seçilecek 9 milletvekilinden biri benim" dedi.

ASLAN GİBİ YÜREĞİM VAR
Kimsenin rantına ortak olmayacağını, bu nedenle hiçbir partiden aday olmadığını ifade eden Çelik, "Ben kimsenin oyuncağı değilim. Cebim para dolu değil ama aslan gibi yüreğim var. Halkımızın tepkileri çok güzel. Zaten onların desteği nedeniyle aday oldum. Komiseri tokatlayanlar Meclis'te ise ben de o Meclis'te olmalıyım" diye konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com