AIDS'ten Kurtulmak İçin Tecavüz Ediyorlar!

AIDS'ten Kurtulmak İçin Tecavüz Ediyorlar!
Tanzanya'dan gelen son haber, dehşete düşüren türden...

Albinoların sık sık kara büyü için katledildiği doğu Afrika ülkesi Tanzanya'dan gelen son haber, dehşete düşüren türden.

Kanadalı insan hakları örgütü Under The Same Sun (UTSS) tarafından yapılan açıklamaya göre, ülkede yüzlerce albino kara büyü için öldürüldü ve albino kız çocuklara AIDS'i tedavi ettiği inancıyla tecavüz ediliyor.

Ülkenin kuzeybatısında aralarında çocukların da bulunduğu en az 63 albinonun öldürüldüğü belirtiliyor.

ALBİNO BİR KIZLA CİNSEL İLİŞKİ AIDS'I GEÇİRİYOR İNANIŞI
UTSS'in kurucusu Peter Ash, yüzlerce kişinin öldürüldüğünü, ama çok azının kayıtlara geçtiğini söylüyor ve korkunç bir gerçeği açıklıyor: "Albino bir kızla cinsel ilişkiye girildiğinde AIDS'in geçeceği yönünde sapkın bir inanç var ve çok sayıda kız çocuğu bu yüzden tecavüze uğradı."

Albino katilleri, kurbanlarının kanını alıyor, şans, aşk ve para getirmesi için yapılan büyülerde saçlarını, cinsel organlarını ve diğer vücut parçalarını kullanıyorlar. Albino olan kişinin lanetli olduğu ve insan olmadığı düşünülüyor.

TANZANYA HÜKÜMETİ ADIM ATMIYOR
Tanzanya hükümeti, ölümleri durdurmaya kararlı olduğunu söylese de, somut bir adım atmamakla eleştiriliyor.

Albinizm, soydan geçen bir metabolizma hastalığıdır. Bu hastalığı taşıyanlara Albino denir. Genetik bir bozukluk olarak albinizm renklenmeyi sağlayan melanin pigmentinin yokluğu ya da azlığından kaynaklanır.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com