AİHM'nin Öcalan kararı

AİHMnin Öcalan kararı
MHP Genel Başkan Yardımcısı Türkeş: "Aç tavuk kendisini darı ambarında görürmüş"

MUŞ (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM), İmralı Cezaevinde ömür boyu hapse mahkum edilen Abdullah Öcalan hakkında verdiği karara ilişkin, "Aç tavuk kendisini darı ambarında görürmüş" dedi.

30 Mart seçimleri öncesinde adaylarına destek vermek amacıyla Muş'a gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı Türkeş, MHP İl Başkanlığında, Öcalan'ın serbest bırakılacağı yönündeki söylentileri değerlendirdi.

"Aç tavuk kendisini darı ambarında görürmüş" diyen Türkeş, Öcalan'ın yargılamasının bittiğini ve idam cezasına çarptırıldığını, idam cezasının da ülkede kaldırıldıktan sonra cezası müebbet hapis cezasına çevrilen bir hükümlü olduğunu söyledi.

AİHM'nin de Öcalan'la ilgili yargılamının haklılığının kabul ettiğini anlatan Türkeş, "İdam cezası olan bir kişinin şartlı salıverilme şartı yok. Hukukta böyle bir sistem mevcut değil, çıkmasının bir gereği de yok" ifadelerini kullandı.

Türkeş, birçok ilde seçim çalışması yürüttüklerini ve 30 Mart seçimlerinin ayrı bir öneminin bulunduğunu bildirerek, belediye seçiminin yanı sıra siyasi iktidarın kamplaştırma ve ayrıştırma çabalarına karşın hesaplaşmanın sandıkta yapılacağını kaydetti.

Sandığın dışında insanların birbiriyle kavga etmemesi ve farklı fikirlere saygı gösterilmesi gerektiğine işaret eden Türkeş, gittikleri her yerde bunu halka anlattıklarını dile getirdi.

-Twitter'in kapatılması

Sosyal paylaşım sitelerinin kapatılmasını vahim bir durum olarak niteleyen Türkeş, "Bu çok vahim. Yani Türkiye'yi tekrar 21. yüzyıldan geriye götürür. Doğru bir davranış değil. Bütün dünyada gelişmişlik sadece parayla ve pulla değil. Sosyal medyadaki kısıtlamalar sebebiyle medeniyet, gelişmişlik ve saygı noktasında ülkemiz kötü puan alıyor. Son sosyal medya yaklaşımları, Başbakanın beğenmediği Esad ile onu aynı duruma getiriyor" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com