“Aile Hekimliği uygulamasındakisıkıntılar giderildi”

“Aile Hekimliği uygulamasındakisıkıntılar giderildi”
Sağlık Sen Uşak Şube Başkanı Muhammet Ali Aloğlu, aile hekimliği uygulamasındaki sıkıntıların giderildiğini söyledi.

Sağlık Sen Uşak Şube Başkanı Muhammet Ali Aloğlu, aile hekimliği uygulamasındaki sıkıntıların giderildiğini söyledi. Ankara yolu üzerindeki yeni hastanenin hizmete açılmasıyla Uşak'ın sağlık alanındaki sorunlarının giderileceğine inandıklarını da ifade eden Aloğlu, “Yeni hastane ilimizdeki sağlık hizmetlerinin kalitesini arttıracak” dedi.
Sağlık Sen Uşak Şube Başkanı Muhammet Ali Aloğlu, düzenlediği basın toplantısı ile aile hekimliği uygulaması ve yeni devlet hastanesi projesi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Sendika olarak sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının özlük haklarını korumak için çalıştıklarını anlatan Aloğlu, bin 100 üyelerinin bulunduğunu ifade etti. Uşak il genelinde 2 bin 300 sağlık ve sosyal hizmet çalışanı bulunduğunu da kaydeden Muhammet Ali Aloğlu, geçtiğimiz günlerde yaşadıkları promosyon sorununun çözüldüğünü söyledi.
Aile hekimliği uygulamasının her geçen gün yaygınlaştığını ve yaşanan sorunların azaldığını belirten Aloğlu, “Aile hekimliği uygulaması ilimizde alt yapı çalışmaları tamamlanmadan başladı. İlk dönemlerde yaşanan sıkıntılar giderildi. Uygulama her geçen gün daha iyi hale geldi. Şuan için sadece ilçelerde ve köylerde sıkıntılar yaşanıyor. Ancak vatandaşlar daha iyi sağlık hizmeti alıyor. Hastanelerin yükü azaldı. Uygulamanın gelecek yıllarda daha iyi sonuçlar vereceğine inanıyoruz” dedi.
Uşak Devlet Hastanesi'nin fiziki olarak yetersiz olduğunu ve inşaat halindeki yen, hastanenin fiziki sorunları ortadan kaldıracağını da ifade eden Sağlık Sen Uşak Şube Başkanı Muhammet Ali Aloğlu, “Yeni devlet hastanemiz ilk projede 400 yataklı olarak inşa edilecekti. Daha sonra yatak kapasitesi 600'e çıkarıldı. İnşaat hızla devam ediyor. Kısa süre sonra modern bir devlet hastanesine kavuşmuş olacağız. Yeni bina sağlık çalışanları için de büyük önem arz ediyor. Modern bir binada daha iyi imkanlarla hizmet verilecek. Ulaşım konusundaki sorunlar da aşılırsa yeni hastane Uşak için ciddi bir kazanım olacak. Komşu ilçelerden gelen hastalar ve ilimizdeki hastalar modern binada hizmet alacak” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com