'Aile içi iletişimde kadının rolü' konferansı

'Aile içi iletişimde kadının rolü' konferansı
Psikolog Rabia Keskin, insan oğlunun yalnızlıktan korktuğunu, erkeğin de kadının da sevilmeye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Psikolog Rabia Keskin, insan oğlunun yalnızlıktan korktuğunu, erkeğin de kadının da sevilmeye ihtiyacı olduğunu söyledi.
Bilecik'in Bozüyük ilçesinde müftülük tarafından 'aile içi iletişimde kadının rolü' konulu konferans düzenlendi. Belediye düğün salonunda Kuran tilavetiyle başlayan programa, Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Sertler, İlçe Müftüsü Burhan Çakır, Kuran Kursu öğreticileri ve kadınlar katıldı. Konferansta konuşan Psikolog Rabia Keskin, aileleri sağlıklı olan cemiyetlerin daha gelişmiş toplumlar olacağını söyledi. Toplumdaki kadının rollerinden bahseden Keskin, "Hepimiz kadın veya erkek olmak üzere yaratıldık. Öncelikle hepimiz insanız, sonra cinsel kimliklerimiz geliyor. Kadınların rollerine değinirsek, kadınları üzerine atfedilen o kadar çok rol var ki, o rollerden en ağır basanları annelik ve eş rolüdür. Kadınlar iyi olmalı ki, eşleriyle ve anneleriyle iyi geçinebilsinler. Bunun için de insanın kendinin farkında olması gerekir. İnsan sosyal bir varlıktır. Kesinlikle insanlar yalnız başlarına kalamıyor. İnsanlarda yalnız kalma korkusu bilinçaltına olan bir şeydir. Yalnızlığımız giderilsin diye evleniyoruz. Evlilik, sevgi ihtiyacından doğan bir durumdur. Kadınlar da, erkekler de sevmek ve sevilmek ister. Bizde yalnızlık korkusu olduğundan, iletişim kurarken daha sabırlı, daha anlayışlı davranıyoruz. Olması gereken de budur zaten. Yalnız kalmamak için birbirimizle uyum içinde yaşamak zorundayız. Bunu yapabilmek için de önce kendimizin, sonra da diğer insanların davranışlarını daha objektif değerlendirmek lazım" diye konuştu.
Bozüyük Müftüsü Burhan Çakır ise, İslam dininin kadın haklarına büyük önem verdiğini belirterek, dinimizde kadının önemini anlattı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com