Aile ve Sosyal Palitikalar Bakanı İslam:

Aile ve Sosyal Palitikalar Bakanı İslam:
"(Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı) Affedilir bir şey değil. TBMM çatısı altında böyle bir hadisenin cereyan etmesi benim açımdan ne anlaşılır bir şey, ne de affedilir bir şey. Değerli Parti Başkanına çok geçmiş olsun diyorum. Bir daha tekrarlanmamasını um

KONYA (AA) -  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, TBMM'de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya ilişkin, "Affedilir bir şey değil. TBMM çatısı altında böyle bir hadisenin cereyan etmesi benim açımdan ne anlaşılır bir şey, ne de affedilir bir şey. Değerli Parti Başkanına çok geçmiş olsun diyorum. Bir daha tekrarlanmamasını umut ediyorum" dedi.

Konya'ya gelen İslam, merkez Karatay ilçesindeki Sevgi Evleri'nin açılış töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. İslam, AK Parti'den Bingöl Belediye Meclis Üyesi seçilen Nurten Ertuğrul'un görevinden istifasıyla ilgili bir soru üzerine, bu konuyla ilgili Belediye Başkanı ve Meclis üyesiyle görüşmediğini, bu nedenle herhangi bir şey söyleyemeyeceğini belirtti.

İslam, "Sadece farazi olarak, eğer basında yer alanlar doğruysa, eğer Belediye Başkanı gerçekten böyle bir şey söylediyse, bunu çok yadırgadığımı dün söylemiştim, aynı yerdeyim. Hakikaten, AK Parti olarak ve Hükümet olarak söylemlerimiz ve eylemlerimizle uyuşmayan, bizim fikrimizle uyuşmayan bir hal tarzıdır. Umarım böyle bir şey söylememiştir. Umarım ikisi arasında bir yanlış anlaşılmadır. Akşam ben ikisini de arayacağım ve konu hakkında bilgi sahibi olacağım. Daha sonra detaylı konuşuruz" ifadelerini kullandı.

İslam, TBMM'de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya ilişkin bir soru üzerine, bu tür konuların hiç istemedikleri hadiseler olduğunu söyledi.

Toplumsal şiddete, aile içi şiddete, çocuklara ve kadınlara yönelik şiddete karşı olduklarını ifade eden İslam, şunları kaydetti:

"Hükümet olarak ve Bakanlık olarak bu tür şiddet olaylarıyla mücadele ediyoruz. Mücadelemizi, bu olayları sıfıra indirinceye kadar sürdüreceğiz. Yasal anlamda, psikolojik anlamda eğitim vererek bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Toplumumuzun daha fazla bilinçli olması gerekiyor. Bu şiddetin sona erebilmesi için, biraz daha vicdanlı, merhametli ve empati yapabilen insanlar haline gelmemiz gerekiyor. Ama arka plandaki diğer sebepleri de bulmak üzere Bakanlığımızda birtakım çalışmalarımız var. Bunları sıfıra indirinceye kadar mücadelemiz devam edecek. Meclisteki olaya gelince; affedilir bir şey değil. TBMM çatısı altında böyle bir hadisenin cereyan etmesi benim açımdan ne anlaşılır bir şey ne de affedilir bir şey. Değerli Parti Başkanına çok geçmiş olsun diyorum. Bir daha tekrarlanmamasını umut ediyorum."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com