Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:
"Hükümetten gitmemizi istiyorlar ama millet bizi seçti. Millet, bizi seçtiği sürece hiçbir yere gitmeyeceğiz. Gitmemiz gereken günü, bize Amerika'dan söyleyemezler, o günü bize millet söyleyecek"

SAKARYA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Hükümetten gitmemizi istiyorlar ama millet bizi seçti. Millet, bizi seçtiği sürece hiçbir yere gitmeyeceğiz. Gitmemiz gereken günü, bize Amerika'dan söyleyemezler, o günü bize millet söyleyecek" dedi.

İslam, Taraklı ilçesinde yapımı tamamlanan 48 sosyal konutun anahtar teslim töreninde yaptığı konuşmada, hükümet olarak vatandaşların ev sahibi olması için çalışma yürüttüklerini anlattı. 

Bu tür sosyal konutları ülke genelinde yaptıklarını vurgulayan İslam, "Bu tür konutların benzerlerini tüm ülkede yapmak artık bakanlığımızın işi oldu. Bakanlığımızın bu manada yaptığı pek çok uygulama var. Bu tarz konutları, 27 yıl vadeyle ayda 100 lira ödemeyle sahiplerine teslim ediyoruz. Tapusu sizin olan evlerin, onarımını da yapıyoruz" dedi. 

İslam, Türkiye'nin AK Parti hükümetiyle 12 yılda önemli kazanımlar elde ettiğini aktardı.

AK Parti hükümeti olarak Türkiye için birçok hizmeti yapmaya devam edeceklerini vurgulayan İslam, "Biz göreve geldiğimizde kişi başı milli gelir 3 bin dolarken, artık 11 bin dolar oldu. Yolsuzluk olsa bunlar olabilir miydi? Türkiye'nin IMF'ye borcunu ödedik hatta onlara borç vermek istedik. Türkiye, dünyanın büyüyen en önemli ülkelerinden biri haline geldi" diye konuştu. 

İslam, sözlerini şöyle tamamladı:

"Yolsuzluğun olduğu zamanları, çok iyi hatırlıyoruz. Bankaların hortumları, birilerinin cebine bağlanmıştı ve hepsi iflas etmişti. Sonra o bankalarda uçurulan paraları, biz ödedik. Bunu hep birlikte ödedik. Artık bunlar yok. Dünya, ekonomik kriz yaşarken bizim ekonomimiz büyüyor. 

Bütün bunlar çok güzel gelişmeler ama birilerinin gözüne batıyor. Türkiye'nin büyümesini ve gelişmesini istemiyorlar. Ülkemizde evlere her gün şehit cenazesi gelsin istiyorlar, itibar kaybetmemizi istiyorlar. O yüzden konumumuzdan rahatsızlar. Hükümetten gitmemizi istiyorlar ama millet bizi seçti. Millet, bizi seçtiği sürece hiçbir yere gitmeyeceğiz. Gitmemiz gereken günü, bize Amerika'dan söyleyemezler, o günü bize millet söyleyecek. Millet, gitmeyin dediği sürece bu ülkeyi istikrar içinde yönetmeye devam edeceğiz inşallah. Çok daha güzel günler göreceğiz."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com