Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:
"Eskiden bu sırları çalar, götürüp gizli servislere pazarlarlardı, şimdi 'İsteyen ülke, Türkiye'ye karşı istediği tedbiri oluştursun' diye internetten açıkça ilan ediyorlar. İhanetin bu derecesi görülmüş değil"

SAKARYA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin, "Eskiden bu sırları çalar, götürüp gizli servislere pazarlarlardı, şimdi 'İsteyen ülke, Türkiye'ye karşı istediği tedbiri oluştursun' diye internetten açıkça ilan ediyorlar. İhanetin bu derecesi görülmüş değil" dedi.

İslam, partisinin düzenlediği Söğütlü mitinginde yaptığı konuşmada, Türkiye'de son 10 yılda büyük hizmetler yaptıklarını söyledi. 

Bu hizmetlerin daha önceki iktidar döneminde yapılmadığını savunan İslam, "At binenin, kılıç kullananın. Ne değişti, kaynakları kullanan değişti. Bu değişince hortum, üçkağıt ve yolsuzluk bitti, devletin parası millete gitmeye başladı, değişen şey bu" diye konuştu. 

İktidara gelmek isteyenlerin her türlü darbeye tevessül ettiğini vurgulayan İslam, bunların, Türk milletinin artık kendi seçtiğini, kurban vermediğini anladığını, bu sefer de hilenin peşine düştüklerini kaydetti. 

Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi ve internette yayınlanmasına da değinen İslam, sözlerine şöyle devam etti:

"Dışişleri Bakanı, Genelkurmay Başkan Yardımcısı, MİT Başkanı, Dışişleri Müsteşarı çok gizli konuşma yapıyorlar. Bu konuşma, bir devletin sırrını, sınır güvenliğiyle ilgili askeri planlarını içeriyor. Böyle bir sırrı paylaşıyorlar, bunu ortam dinlemesiyle elde ediyor ve internetten yayınlıyorlar. Pes artık, başka söyleyecek bir şey yok, bu bir vatan hainliğidir, bu devletin sırrı ve güvenliğini dış ülkelere pazarlamak demektir. Bundan daha alçakçası yapılamazdı."

Her yaptıkları alçaklıkta "bundan daha alçalamazlar" diye düşündüklerini ancak arkasından bir şey daha patladığını belirten İslam, ülkenin bundan beterini 100 yıldır görmediğini vurguladı. 

 

-"Casusluğun boyutu değişti"

"Bu alçaklığı yapanlar, sizden CHP ve MHP için oy istiyor" diyen İslam, "Bu ihanete prim verecek misiniz? Söğütlü bu konuda müteyakkız olacaktır, bundan eminim" ifadesini kullandı. 

İslam, casusluğun artık boyutunun değiştiğine işaret ederek, "Eskiden bu sırları çalar, götürüp gizli servislere pazarlarlardı, şimdi 'İsteyen ülke, Türkiye'ye karşı istediği tedbiri oluştursun' diye internetten açıkça ilan ediyorlar. İhanetin bu derecesi görülmüş değil. Bunu yapanlar, oylarınızı AK Parti'ye vermeyin' diye ricada bulunuyorlar. Bu, en kibar deyişiyle yüzsüzlüktür" diye konuştu. 

30 Mart'ın milli iradeyi gösterme günü olduğunu vurgulayan İslam, seçimlere iki gün kaldığını, o nedenle çok çalışılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com