Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Çankırı'da:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Çankırıda:
"Sevgi evleri ve çocuk evleri sistemini denemeye başladığımızdan beri çocuklarımızın ruhsal ve akademik başarıları inanamayacağınız şekilde arttı"

ÇANKIRI (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Sevgi evleri ve çocuk evleri sistemini denemeye başladığımızdan beri çocuklarımızın ruhsal ve akademik başarıları inanamayacağınız şekilde arttı" dedi.

Eldivan ilçesindeki belediye düğün salonunda vatandaşlarla bir araya gelen İslam, burada yaptığı konuşmada, çocuk yuvası uygulamasından vazgeçtiklerini anımsattı.

Küçük yaşta yurda gelen çocukların 18 yaşına kadar halıya dahi değmeden, çelik dolaplar ve betonlarda büyüdüğüne dikkati çeken İslam, bu sistemden vazgeçtiklerini, çocukları koğuş sisteminde büyütmek istemediklerini söyledi.

Çocuklarını bakanlığa teslim eden ailelerle görüştüklerini anlatan İslam, şöyle konuştu:

"Aileye soruyoruz, ekonomik problem dışında problem yoksa diyoruz ki 'bir çocuğun yetişeceği en iyi yer ailedir, sen bu çocuğa bak, biz parasını verelim' diyoruz. Böylece ailesinin yanına dönen 40 bin çocuk var. Aile yoksa, vefat etmişse, akrabalarına soruyoruz, 'bakar mısınız' diyoruz. Öyle de olmuyorsa evlat edinme ve koruyucu aile yöntemini deniyoruz. Onu da mı yapamadık, o zaman yurtlara almıyoruz artık. Çocuk evleri ve sevgi evlerine alıyoruz. Sevgi evleri ve çocuk evleri sistemini denemeye başladığımızdan beri çocuklarımızın ruhsal ve akademik başarıları inanamayacağınız şekilde arttı. 

Artık bizleri takdirlerini, teşekkürlerini göstermek için çağırıyorlar. Bu sistemden sonra çocuk boyları uzadı, kiloları arttı. O kadar rahatladılar. İşte bu nedenle yurtları dönüştürüyoruz. Buradaki çocuklarımızı artık evlere alacağız."

- Yerel seçimler

Yerel seçimlere de değinen İslam, 30 Mart'taki seçimlerin referanduma dönüştüğünü anlattı.

"Aslında bazı güç odaklarının ülkemizin üzerine kurduğu oyun dolayısıyla önümüzdeki seçim, referanduma dönüştü" değerlendirmesinde bulunan İslam, sözlerini şöyle tamamladı:

"Biz de öyle mi istiyorsunuz, elinizden geleni ardınıza koymayın' diyoruz. Biz, bugüne kadar girdiğimiz tüm seçim ve referandumlardan anlımızın akıyla çıktık, yine çıkacağız. Bu sefer oyun farklı. Bu sefer devletimizi ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Bu, bir istiklal savaşı. Bu istiklali biz ya kazanacağız, ya kazanacağız. Birileri Türkiye'yi feda edebileceklerini söylüyor. Kendi parasal menfaatleri için Türkiye'yi feda edebileceklerini söylüyorlar. Onun için 30 Mart, artık referanduma dönüştü."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com