Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Darülaceze'yi ziyaret etti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Darülaceze'yi ziyaret etti
İslam: "İstanbul'a, büyük, çok daha kapsamlı iki Darülaceze yapmak planımız var. Bunun için araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Bir tanesini Anadolu yakasında, bir tanesini Avrupa yakasında yapacağız. Bugünün şartlarına göre yapacağız. Bunlar çok büyük ko

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, İstanbul'a, büyük, çok daha kapsamlı iki Darülaceze yapma planları bulunduğunu belirterek, "Bunun için araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Bir tanesini Anadolu yakasında, bir tanesini Avrupa yakasında yapacağız. Bugünün şartlarına göre yapacağız. Bunlar çok büyük kompleksler olacak, içinde her türlü ihtiyacı karşılayacak birimleri olacak" dedi.

Ayşenur İslam, Okmeydanı'ndaki Darülaceze Başkanlığı'na İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile geldi. İslam ve Mutlu'yu, Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan karşıladı.

Darülaceze sakinleriyle yemek yiyen İslam, yaptığı konuşmada, Darülaceze'nin Osmanlı'dan gelen en değerli kurumlardan biri olduğunu ve Cumhuriyet döneminde de fonksiyonunu yerine getirmeye devam ettiğini dile getirdi.

İslam, Darülaceze'deki restorasyon çalışmasının, kurum bünyesindeki mabetlerle ilgili olduğuna değinerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Burada bir havramız, bir kilisemiz, iki camimiz var. Bu bizim kültürümüzün nasıl bir kültür olduğunu, medeniyetimizin nasıl bir medeniyet olduğunu anlatan bir durum aslında. Aynı avlunun içerisinde burada yaşayan bütün sakinlerin ihtiyacına cevap verebilecek kurumlar, yüzlerce yıl öncesinden oluşturulabilmiş. Şimdi dünyanın yeni keşfetmeye çalıştığı bir şey. Bizim medeniyetimizden gelen bir durum bu. Bununla ne kadar iftihar etsek az. Bununla iftihar etmek çok anlamlı bir şey değil, bunu sürdürmek, yaşatmak, hayatımızda çoğaltarak yeniden kazandırmak lazım."

- "Çok büyük kompleksler olacak"

Yeni bir planları olduğunu söyleyen İslam, "Bunu, ilk defa burada sizlerle paylaşalım. İstanbul'a, şu anda bulunduğumuz Darülaceze binasından büyük, çok daha kapsamlı iki Darülaceze yapmak planımız var. Bunun için araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Bir tanesini Anadolu yakasında, bir tanesini Avrupa yakasında yapacağız. Bugünün şartlarına göre yapacağız. Bunlar çok büyük kompleksler olacak, içinde her türlü ihtiyacı karşılayacak birimleri olacak" diye konuştu.

Yemeğin ardından Bakan İslam, Vali Mutlu ve Nevzat Bayhan, Darülaceze'yi gezerek, Darülaceze sakinleriyle sohbet etti.

Muhabir: Andaç Hongur
Yayınlayan: Nurettin Coşkun

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com