Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam İzmir'de

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam İzmirde
Ayşenur İslam AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti

İZMİR (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, aileyi önemsediklerini belirterek, "Çocuk sahibi olmak da nesli sürdürebilmek, aileyi sürdürebilmek için çok önemli bir konu. Bunu bakanlık olarak teşvik ediyoruz. Çocuk sahibi olmanın çok önemli olduğunu vurguluyoruz" dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Bakan İslam, burada yaptığı konuşmada, İzmir'in Türkiye'nin incisi bir kent olduğunu, kendisinin de bu kentte akrabalarının olduğunu, sık sık gelip gittiğini belirtti.

İzmir'in özellikle kadınları açısından projeci bir şehir olduğunu, İzmirli kadınların sosyal çalışmalara son derece önem verdiğini ifade ederek "İzmir ne kadar aydınlıksa, kadınları da o kadar aydınlık" dedi.

İzmirli kadınların sosyal hizmetler açısından çok aktif olduğunu, bunu da bakanlık olarak çok sevdiklerini ve önemsediklerini vurgulayan İslam, şöyle konuştu:

"Çünkü bizim alanımız hem sosyal hizmet hem sosyal yardımlar hem sosyal politikalar hem de aile. Bütün bu alanlara genel olarak baktığınızda her tarafıyla kamuya dokunan alanlardır ve bunlar muhakkak sosyal sorumluluk yüklenen insanlarla beraber çözülmesi gereken problem içeren alanlardır. Onun için biz STK'larla, sivil toplum kuruluşlarıyla çalışmayı çok seven bakanlığız. İzmir'in bu anlamda bizde önemli yeri var. Sosyal çalışmaların değerinin bilindiği şehir olması hasebiyle, STK'ların aktif çalışması yönüyle.

Bu çalışmalara inşallah bundan sonra da beraber devam edeceğiz. Bu teşkilatta görev alan kadınlarımızın da yine çok değerli yardımlarına, hizmetlerine, desteğine ihtiyacımız var. Önümüzdeki süreçte İzmirimize de sosyal belediyecilik anlayışı gelecek diye düşünüyoruz. Sosyal belediyecilik bizim hükümetlerimizin çok önemsediği bir tavır. Bakanlıkla belediyenin işbirliğiyle çözümlenen işler ne kadar çoğalırsa sosyal refahın o kadar artacağını, yükseleceğini ve toplumsal sorunların da o nispette azalacağını düşünüyoruz. İzmir'e sunduğumuz imkanların, sunacağımız imkanların çok daha fazlalaşmasını arzu ediyoruz. Bu belediye seçimlerinde zannediyorum İzmirliler buna karar verecekler."

- "Çocuk sahibi olmanın çok önemli olduğunu vurguluyoruz"

Ayşenur İslam, başka bir soru üzerine şunları kaydetti:

"Ben Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak konuya şu açıdan yaklaşıyorum. Aile bizim geleneksel değerlerimiz için de çok önemli. Ama dünyanın uygar ülkelerinde yükselen değer olarak çok önemli. Modern hayatın da çok önemli parçalarından biri. Aileyi önemsiyoruz. Ailenin içindeki bireylerin teker teker güçlenmesini çok önemsiyoruz ki bundan aileyi oluşturan bireylerden kadınları kastediyorum, çocukları, yaşlıları dezavantajlı grupları kastediyorum. Bütün bunlar bizim açımızdan çok önemlidir. Çocuk sahibi olmak da, nesli sürdürebilmek, aileyi sürdürebilmek için çok önemli bir konu aslına bakarsanız. Bunu bakanlık olarak teşvik ediyoruz. Çocuk sahibi olmanın çok önemli olduğunu vurguluyoruz. Çocuk sahibi olmayı istemeyi teşvik ediyoruz. İstediği halde çocuk sahibi olamayan insanlara da destek vermeyi istiyoruz. Çocuk sahibi olmak isteyen ama bu isteğine bir türlü erişememiş olan arkadaşlarımıza da her türlü tıbbi, sosyal, maddi desteği verebilecek bir kuruluş, bir teşkilat olduğumuzu söylemek istiyorum. İşin beni ilgilendiren tarafı sadece burasıdır."

Bakan İslam, daha sonra kadın kolları teşkilatı üyeleriyle bir araya geldi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com