Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam İzmir'de

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam İzmirde
Bakan İslam: "İzmir'e yepyeni bir belediyecilik anlayışı getirmek istiyoruz. İzmir, bugüne kadar tatmadığı bir belediyecilik görsün istiyoruz"

İZMİR (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "İzmir'e yepyeni bir belediyecilik anlayışı getirmek istiyoruz. İzmir, bugüne kadar tatmadığı bir belediyecilik görsün istiyoruz" dedi.

İslam, Ege Bölgesi Sanayi Odası'nda İzmirli iş kadınlarıyla yemekte bir araya geldi.

Burada konuşan İslam, bakan olarak ilk kez İzmir'e geldiğini, İzmir'in hem Türkiye'nin önemli bir kenti, hem de dünya şehri olmaya aday olduğunu belirtti. İzmir'e hizmet etmeyi kendilerine şiar edindiklerini vurgulayan İslam, TBMM'nin en değerli iki üyesi olan eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli'nin yerelde de hizmet etmesi için aday gösterildiğini dile getirdi.

İzmir halkının bu yapılan fedakarlığın farkında olması ricasında bulunan İslam, seçimlerde İzmir'e yepyeni bir belediyecilik anlayışı getirmek arzusunda olduklarını, İzmir'e hizmet etmek istediklerini dile getirdi.

İslam, şöyle konuştu:

"İzmir'in bugüne kadar layık olduğu halde alamadığı hizmetleri İzmir'e sunmayı arzu ediyoruz. Onun için çok değerli arkadaşlarımızı belediye başkan adayı olarak İzmir'e gönderdik. Son 15-20 yıldır Türkiye'ye belediyecilik açısından farklı bir anlayış getirdik. Sosyal belediyecilik anlayışını ilk başlatan partiyiz. Sosyal belediyeciliğin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Sosyal hizmetlerin 3 ayağı var. Bunlardan bir tanesi devlettir onun temsilcisi benim. Diğeri yerel yönetimlerdir, onun temsilcileri belediye başkanlarıdır, üçüncü ayakta sivil toplum kuruluşlarıdır. Üçü birleştiği zaman ancak sosyal hizmetler gerçekten tam anlamıyla verilebilir, tam anlamıyla halka hizmet edebilir hale gelebilir. Biz İzmir'de bunu görmek istiyoruz. İzmir'de, sosyal hizmetlerin hem belediyeler hem devlet hem de STK'lar  aracılığıyla sonuna kadar verilebildiği ortam yaratmak istiyoruz. Onun için önümüzdeki seçimler bizim açımızdan çok önemli. İzmir, bugüne kadar tatmadığı bir belediyecilik görsün istiyoruz. Hem büyükşehirde, hem ilçelerde. İzmir'in güzel insanlarının bunu düşeneceğini ve böyle bir teklifi geriye çevirmeyeceğini tahmin ediyorum. Bunu diliyorum, umuyorum. Biz sonuç ne olursa olsun devlet olarak hizmetlerimize devam edeceğiz. Ama bu hizmetleri hem Ankara'dan hem yerelden karşılıklı yaparsak eğer, İzmir hakikaten tadından yenmez bir hale gelecek. Bundan hepinizin emin olmanızı arzu ediyorum. İzmir hakettiği yere gelecek. İzmir'e baktığınızda son 15 yıldır ne yazikki hakettiği ölçüde bir gelişme göstermediğini görüyoruz."

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ise İzmir'in Türkiye'deki ilklerin şehri olduğunu, kentin şanlı geçmişinin son 10 yıl içerisinde yereldeki kalkınmada yarıştan düşmesiyle birlikte biraz kaybolduğunu vurguladı.

Yıldırım, İzmir'in uluslararası ve Türkiye genelindeki bilinirliliği, farklılığının var olmakla beraber yerelde şehirin içerisinde durumunun çok parlak olmadığını, İzmir'in hak ettiği yerde bulunmadığını dile getirdi.

İzmirli kadınların da çok farklı olduğuna dikkati çeken Yıldırım, "Özgüvenleri çok fazla. Herşeyi çok rahat yüzümüze söyleyebiliyorlar. Bu benim yaşadığım tecrübedir. Bu önemli bir farklılık. İzmir kadınlarının böyle tuttuğunu koparan, istediğini yaptıran bir özelliği var. İzmirli iş kadınlarımıza güvenimiz tam. Gelecek hizmet yürüyüşümüzde her zaman onların ilgisinden, rehberliğinden istifade edeceğiz. Bir işe kadın eli değerse o iş sona, nihayete erer, başarıyla bir noktaya varır" diye konuştu.

Ege İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Elmasoğlu da siyasette kadınları daha çok görmek istediklerini, bu noktada İlknur Denizli'nin Konak ilçe belediye başkan adayı olmasının kendilerini sevindirdiğini dile getirdi. 

Elmasoğlu, İzmirli iş kadınları olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile güzel projelere imza atmak istediklerini, her türlü projeye açık olduklarını ifade etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com