Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakarya'da:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakaryada:
"Türkiye, zor bir süreçten geçiyor. Bu süreci eğitimcilerimizin katkısıyla aşacağız. Sizler, çocuklarınızı o kadar fevkalade yetiştireceksiniz ki bir daha asla bugünleri yaşamayacağız"

SAKARYA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, "Bu süreci eğitimcilerimizin katkısıyla aşacağız. Sizler, çocuklarınızı o kadar fevkalade yetiştireceksiniz ki bir daha asla bugünleri yaşamayacağız" dedi. 

İslam, Serdivan ilçesindeki restoranda düzenlenen Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Genişletilmiş İşyeri Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, eğitimcilerin bir ülkeyi inşa eden isimsiz kahramanlar olduğunu söyledi. 

"Eğitime gönül vermiş fedakar insanlar, yarın varsa sizin sayenizde var" diyen İslam, "Eğer bir yarın olacaksa bu ülkede alnı ak, yüreği temiz, zihni dolu, fedakar eğitimciler olduğu için olacak" ifadesini kullandı. 

İslam, kendisinin de eğitimci olduğunu, Türkiye'nin dört bir yanında binlerce öğrencisi bulunduğunu kaydederek, öğrencilerinin kendisinden çok daha iyi yerlerde olması gerektiğini vurguladı. 

Ülkedeki sıkıntıların ilk önce eğitim kadrosunu vurduğuna dikkati çeken İslam, "Bütün o sıkıntıları, darbeleri, sizler gibi bizler de yaşadık.Şimdi bugünler için Allah'a hamd ediyoruz. 11 yıldır her şey değişti. Artık farklı açıyla dünyaya bakıyoruz, ümitsiz değiliz, gözlerimizde artık yaş yok, umut var. İstikbale alnımız yukarıda bakabiliyoruz" diye konuştu. 

İslam, gelecek güzel günleri hazırlamakla emrolunduklarını ifade ederek, bunun için ölene kadar çalışacaklarını dile getirdi.

- "Bu zor süreci, eğitimcilerin katkısıyla aşacağız"

Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğine işaret eden İslam, "Bu süreci eğitimcilerimizin katkısıyla aşacağız. Sizler, çocuklarınızı o kadar fevkalade yetiştireceksiniz ki bir daha asla bugünleri yaşamayacağız. Çok mükemmel nesiller yetiştireceğiz. Biz devlet olarak, siz de eğitim kadrosu olarak çalışacaksınız" şeklinde konuştu. 

Eğitimde büyük bir değişim planladıklarını, imkanları genişlettiklerini vurgulayan İslam, iktidara geldiklerinde eğitimin payını yüzde 9'lardan yüzde 18'lere çektiklerini anımsattı. 

Bakanlığından da eğitimin bütçesine pay ayrıldığına işaret eden İslam, eğitime erişmeyen hiçkimsenin kalmamasını arzuladıklarını anlattı. 

İslam, üniversiteye girişte başarı için ortaöğretimdeki sorunların giderilmesi gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti: 

"Bütün bunların hepsi, hem eğitim kadrolarımızın zorunlu görevi hem de gönüllü olarak üstlenmesi gereken işler. O yüzden eğitimciliğin peygamberlik mesleği olduğunu başından itibaren görmemiz, başından itibaren bu fedakarlıkla çalışmamız ve tebliğ anlayışıyla hareket etmemiz lazım. Bunu, bütün hedef kitlemize aktarmamız gerekiyor. 

Arkanızda bizlerin olduğunu bilmenizi istiyorum. Sizin sorunlarınız için gerçekten çalıştığımızı, şu anda çözemediklerimizi ileri ki yıllarda inşallah çözme gayreti içerisinde olduğumuzu bilmenizi, buna inanmanızı temenni ediyorum."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com