Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakarya'da

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakaryada
"Bundan sonra Türkiye, kendi seçtikleriyle yönetilecek, başka akılların tayin ettikleriyle yönetilmeyecek"

SAKARYA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam,"Bundan sonra Türkiye, kendi seçtikleriyle yönetilecek, başka akılların tayin ettikleriyle yönetilmeyecek" dedi.

Yerel seçim çalışmaları kapsamında partisinin Söğütlü İlçe Teşkilatı'nı ziyaret eden İslam, burada vatandaşlara hitap etti. 

Yerel seçimlere az bir zaman kalmasına rağmen kimsenin bu seçimden bahsetmediğine işaret eden İslam, "Bizden başka yerel seçim çalışmalarından bahseden başka kimse yok. AK Parti'liler, geçmişte yaptıklarını ve gelecekte yapacaklarını anlatıyor. Başka bir parti bunu söylemiyor. Diğer partiler ise 'eskiye dönmek istiyoruz, sizi sandıkta yok edemedik darbeyle yok etmek istiyoruz, askerle deviremedik bürokrasiyle devirmek istiyoruz, kasetle devirmek istiyoruz' diyorlar ama bizi deviremezler" diye konuştu. 

İslam, son günlerde yaşanan gelişmelerin AK Parti'yi devirmeye yönelik olduğunu aktardı.  Türkiye'nin ekonomik hacminin 2002'ye göre 32 kat artarak 822 milyar dolara ulaştığına dikkati çeken İslam, hırsızlığın yapıldığı bir yönetimde bu gelişimin sağlanamayacağını söyledi. 

"Devletin kasasını boşaltıyorsak bunu nasıl yapabiliriz?" diyen İslam, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Dünyanın tüm hesabına aykırı bir durum bu. 2023'te dünyanın en büyük 10'uncu ekonomisi olmayı hedefliyoruz, hırsızlıkla bunun olması mümkün değil. Dünya iki büyük ekonomik kriz geçirdi. Bu krizler nedeniyle, İspanya ve İtalya batma noktasına geldi. Almanya bile sarsıldı ama Türkiye'de ekonomi büyüdü. Bu süreçte iç ve dış borçlarımızı ödedik. Bu da yetmiyormuş gibi istihdamını artırdı. Maaşlarına zam yaptı ve ekonomi sarsılmadı. Devletin kasası soyuluyorsa, hırsızlık varsa bunlar olabilir mi?"

- "Kimse darbe yapamayacak, buna izin vermeyeceğiz"

Bunun eşyanın tabiatına aykırı bir durum olduğunu anlatan İslam, "Bu memleketin 12 bankası soyuldu. Dış borç arttı, İMF'nin kapısında bekçi olduk. İşçi alımı durdu, bu da yetmiyormuş gibi tüm vatandaşların emeğinden zorunlu ödeme kesildi. Hortumlanan bankaların bütün zararı, tüm Türkiye'den çıkarıldı. İşte devleti hortumlamak budur. Bunları yaşadık, bunları yaşadığımızda iktidarda bizi deneyin diyenler vardı" ifadesini kullandı.

Bakan İslam, çok önemli bir dönemden geçtiklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Bu yolda gönül birliğine ve çalışmaya ihtiyacımız var. Bütün evlere teker teker gireceğiz inşallah. Bazı arkadaşlarımız bize yüz çevirmiş olabilir, onlarla tek tek konuşacağız. Doğru olan yolda, milli bir yolda birleşmemiz gerekiyor. Bundan sonra Türkiye, kendi seçtikleriyle yönetilecek, başka akılların tayin ettikleriyle yönetilmeyecek. Türkiye, vatanını terk etmemiş olan liderlerle yönetilecek. Türkiye, özü de sözü de bir olanlarla yönetilecek. Bundan sonra Türkiye, vatandaşların oy verdikleriyle yönetilecek. Kimse darbe yapamayacak, buna izin vermeyeceğiz."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com