Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakarya'da

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakaryada
"Türkiye'de basireti sarsılan çok değerli kardeşlerimiz var. İnandıkları bir cemaat tarafından arkadan hançerlenmiş kardeşlerimiz var. Aldatılmış kardeşlerimiz var"

SAKARYA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Türkiye'de basireti sarsılan çok değerli kardeşlerimiz var. İnandıkları bir cemaat tarafından arkadan hançerlenmiş kardeşlerimiz var. Aldatılmış kardeşlerimiz var" dedi.

İslam, Adapazarı Belediyesince Yenikent Park'ta verilen yemekte, kadınlarla bir araya geldi. 

Burada konuşan İslam, AK Parti hükümeti döneminde kadınlara çok önemli haklar tanındığını söyledi. 

Türkiye'nin, kendi geleceği hakkında söz sahibi olmaya karar verdiğini belirten İslam, Türkiye'nin artık çevresinde de söz sahibi olmak istediğini anlattı.

İslam, Türkiye ekonomisinin son 10 yılda büyük bir gelişim sağladığını belirterek, "İhracatımızda büyük artışlar sağlandı. Ekonomik büyüme oranımız yüzde 5'e çıktı. Turizm gelirlerimiz 32 milyar dolara yükseldi. Enflasyonumuz yüzde 7'ye indi. Dünyanın en önemli 16 ekonomisinden birisi haline geldik, büyümede Çin ile yarışıyoruz. Milli servetimiz 127 milyar dolara yükseldi. Bunu yapmamızı engellemek istiyorlar" diye konuştu. 

Bu gelişimi sağlayan AK Parti hükümetinin çeşitli yollarla düşürülmeye çalışıldığını vurgulayan İslam, halkın buna en güzel cevabı, 30 Mart'ta vereceğini kaydetti. 

İslam, bugün hükümete karşı yapılan saldırıların, 50 yıl öncesinde Adnan Menderes'e de yapıldığını ancak bu sefer milli iradenin oyunu bozacağını dile getirdi.

Bakan İslam, yaşanan gelişmeler nedeniyle bazı insanların kafasının karıştığını dile getirerek, bunun için kapı kapı dolaşacaklarını söyledi. 

"Hür ve güçlü bir Türkiye istiyorsanız bunu yapmak mecburiyetindeyiz" diyen İslam, "Bütün kardeşlerimizi uyandırmamız gerekiyor. Türkiye'de basireti sarsılan çok değerli kardeşlerimiz var. İnandıkları bir cemaat tarafından arkadan hançerlenmiş kardeşlerimiz var. Aldatılmış kardeşlerimiz var" ifadelerini kullandı. 

İslam, sözlerini şöyle tamamladı:

"Hepimiz aldatıldık, bizi yıllarca aldatmaya ne hakkınız var. Yüz binlerce, milyonlarca iyi niyetli kardeşim benim gibi aldatıldı. kolundan çıkarıp tek ziynetini veren kadınlarımız var, eşine, çocuğuna alacağı ayakkabı parasını bu güzide cemaate hayır olarak yatıran değerli kardeşlerimiz var. Bunları aldatmaya kimin hakkı var? Bunun hesabını sormamız lazım. Bu, cemaatle ve cemaate inananlarla yapılan bir mücadele değildir. Hayırseverlerle yapılan bir mücadele değil. O hayırseverleri arkadan hançerleyenlerle yapılan bir mücadeledir. Hiç kimsenin, bu gerçeği gözden kaçırmaması gerekiyor."

- Berkin Elvan'ın ölümü

Aile ve Sosyal Politikalar İslam, programın ardından gazetecilerin Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin bir soru üzerine ise "Çok üzücü bir durum. Bir daha bunların yaşanmaması ve toplumsal şiddetin sona erebilmesi için elimizden geleni yapıyoruz" şeklinde yanıt verdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com