Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakarya'da:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakaryada:
"Halis, imanlı insanların, bu taşeron firmanın (paralel yapı) haklılığına inanmaya gayret edişleri, hakikaten kalbimi yaralıyor"

SAKARYA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Halis, imanlı insanların, bu taşeron firmanın (paralel yapı) haklılığına inanmaya gayret edişleri, hakikaten kalbimi yaralıyor" dedi. 

İslam, partisinin Söğütlü ilçesindeki düğün salonunda kadınların katılımıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 17 Aralık'ta darbe teşebbüsü yaşadığını söyledi. 

Ülkenin asker, andıç, internet ve eldiven kılıflı darbeler gördüğüne işaret eden İslam, "Fakat aklımızın ucun bile geçmemişti, şimdi kardeşlerimizden bir darbe görüyoruz. Hakikaten çok yazık ve esef verici bir şey" diye konuştu. 

İslam, yukarıda bulunan müşterek aklın dünyanın hakim güçleriyle hareket ettiğini vurgulayarak, şunları dile getirdi: 

"Türkiye'deki taşeron firma, bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına zulmediyor, eziyet ediyor ama her şeyin ötesinde kendisini bağrına basmış olan, 40 yıldır kolundaki tek bileziğini, belki nişan yüzüğünü satıp bağış olarak veren, belki çocuğunun süt parasını ayırıp eğitim kurumuna bağışladığını zanneden cefakar Anadolu halkımıza zulmediyor, yazıklar olsun ama Türkiye'nin büyük bir kısmı duruma uyandık.

Biz, işin ne olduğunu kavradık. Belki hemen 17 Aralık'ta değil ama arkasından 25 Aralık geldi, onun arkasından kaset darbeleri gelmeye başladı. Türk halkı basiretlidir. Bizi sersem koyun zannedenler, çok yanılıyor. Türk halkının mükemmel basireti devreye girdi ve uyandık."

Henüz aklı başına gelmeyen çok küçük bir kesim bulunduğuna dikkati çeken İslam, bunların taşeron firmanın gönülden inanan müritleri olduğunu anlattı. 

Onların da aklının başına geleceğini belirten İslam, "Onlar, şu anda 'Biz, nasıl içeriden hançerlenir, kendi evimizden vuruluruz?" diye şaşkınlık yaşıyor. Başlarına gelene inanmamak için mücadele ediyorlar, onun için direnç var. Halis, imanlı insanların, bu taşeron firmanın haklılığına inanmaya gayret edişleri, hakikaten kalbimi yaralıyor" şeklinde konuştu.

İslam, bağımsızlık, ekonomik refah ve insanca yaşamanın tadını aldıklarını, Türkiye'nin asla geri günlerine dönmeyeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com