Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam Sakarya'da

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam Sakaryada
"Yarın sandık başımıza gittiğimiz zaman, aklımız ve vicdanımızla düşüneceğiz, ona göre karar vereceğiz. Mührü ehil olanın eline teslim edeceğiz"

SAKARYA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Yarın sandık başımıza gittiğimiz zaman, aklımız ve vicdanımızla düşüneceğiz, ona göre karar vereceğiz. Mührü, ehil olanın eline teslim edeceğiz" dedi. 

İslam, partisinin Sapanca Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin kardeşliğe ve birliğe ihtiyacı olduğu zamanlardan geçtiğini söyledi.

30 Mart yerel seçimlerinin artık referanduma dönüştüğünü belirten İslam, "Onun için tıpkı bir referanduma gider gibi ilçe ilçe, köy köy, mahalle mahalle dolaşıp bildiklerimizi halkımızla paylaşmaya çalışıyoruz" diye konuştu. 

İslam, 17 Aralık darbe girişiminin sadece Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a değil, Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı yapıldığını ifade ederek, şunları söyledi: 

"Şimdi burada bir karar vermemiz gerekiyor. Biz, bu darbeye boyun eğecek miyiz, milli irademizin bir kere daha elimizden alınmasına rıza gösterecek miyiz? Bin kere hayır, hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz. Artık üzerimizde plan yapabilecekleri, bize tuzak kurabilecekleri, bizi tekrar geri gönderecekleri günler çoktan geçti. Biz, artık uyandık.

Hiçkimse bizleri Pensilvanya'dan idare edemeyecek çünkü biz burada doğduk, bu ülkede yaşıyor ve burada öleceğiz. Bu ülkenin kaderiyle oynayanlara 'hayır' diyeceğiz. Yarın sandık başımıza gittiğimiz zaman, aklımız ve vicdanımızla düşüneceğiz, ona göre karar vereceğiz. Mührü, ehil olanın eline teslim edeceğiz."

"Daha üstünde durduğu meydanın altında ne var bilmeyen, tüp bebekle tüp geçidi birbirine karıştıran ehil olmayan bu insanlara, mührü teslim etmemek lazım" diyen İslam, ehil olanın Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi belediye başkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com