Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakarya'da:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakaryada:
"Böylesine büyük hilelere aklımız ermiyor, biz dürüst düşünen insanlarız. Komplo teorisi gibi geliyor bu yaşadıklarımız"

SAKARYA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AK Parti hükumetine yönelik tuzaklar kurulduğunu belirterek, "Böylesine büyük hilelere aklımız ermiyor, biz dürüst düşünen insanlarız. Komplo teorisi gibi geliyor bu yaşadıklarımız" dedi. 

Sakarya Ağrılılar Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleriyle kahvaltıda bir araya gelen İslam, ülkenin çok kritik süreçten geçtiğini söyledi. 

Türkiye'nin bu tür sıkıntılı durumlara alışkın olduğuna işaret eden İslam, "Çok şaşırtıcı bir mecrayla karşı karşıyayız. Niyetleri aynı, Türkiye Cumhuriyeti ilerlemesin, ekonomisini güçlendirmesin, sosyal alanda geri kalsın, kırılgan ekonomisi olsun, dışa bağımlı olsun, yabancı ülkelere bağımlı olalım ve emir alan bir ülke olmamızı istiyorlar" diye konuştu. 

İslam, Türkiye'nin gelişmesini istemeyen bazı kesimlerin bu tuzakları hazırladığını ifade ederek,  AK Parti hükumetinin bu tuzakları bozabilmek için çalıştığını vurguladı.

Türkiye'nin ezberleri bozmaya başladığına dikkati çeken İslam, "Artık farklı bilinç ve gelecek vizyonu var. Hazmedemedikleri şey budur. Geçtiğimiz yıl, bir sokak hareketiyle Türkiye'yi karıştıracaklarını düşündüler. Sokamayacaklarını gördüler artık Türkiye eskisi gibi değil" ifadesini kullandı. 

"Sokak olaylarının başarısız olması üzerine farklı bir yöntemle ülkemize saldırmak istediler" diyen İslam, "İlk hamlelerini 17 Aralık'ta, ikincisini ise 25 Aralık'ta yaptılar. Türkiye, son 12 yılda ekonomisini düzeltti, dış borçlarını büyük ölçüde kapattı, demokrasideki kusurlar giderildi. Bundan dolayı darbe girişimleri başarısız kalıyor" şeklinde konuştu. 

İslam, kurulan tuzakların 30 Mart'ta bozulacağını vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Önümüzdeki süreçte iftiranın ve yalanın dozunun artacağına dair haberler yer alıyor. Artık duyulmamış, görülmemiş söylentilerin çıkacağını görüyoruz. Artık ne olacağını bilemiyoruz çünkü hileye alışkın değiliz. Böylesine büyük hilelere aklımız ermiyor, biz dürüst düşünen insanlarız. Komplo teorisi gibi geliyor bu yaşadıklarımız. Şu anda içinde bulunduğumuz tuzağın hedefi, sadece Başbakanımız değil, hükümet değil, doğrudan ülkemizi ve devletimizi hedef alıyor. Bunu savuşturmak da hepimizin görevidir."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com