Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakarya'da:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakaryada:
"Çok açıkça gösterdiler ki iktidarı istiyorlar. İktidarı sandıkta alamayacaklarını artık biliyorlar. Ya darbe ya da hileyle alacaklarını düşünüyorlar. Darbe bitti, kaset darbesi de bitti, şimdi tezgahta hile var"

SAKARYA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Türkiye'de bazı kesimlerin iktidarı ele geçirmek istediğini belirterek, "İktidarı sandıkta alamayacaklarını artık biliyorlar. Ya darbe ya da hileyle alacaklarını düşünüyorlar. Darbe bitti, kaset darbesi de bitti, şimdi tezgahta hile var" dedi. 

Karasu ilçesinde vatandaşlara hitap eden İslam, geçen yıldan beri Türkiye'ye karşı tuzaklar kurulduğunu söyledi. 

Gezi Parkı olaylarının ardından 17 Aralık sürecinin yaşandığına işaret eden İslam, 25 Aralık'ta da darbe teşebbüsünde bulunulduğunu dile getirdi.

İslam, Türkiye'nin eski günlere döndürülmeye çalışıldığına dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Şu anda yaşanan olayların amacı, Türkiye'yi eski günlerine döndürmektir. Çok açık bir şey bu. Bunu, AK Parti'nin karşısında duran herkes açıkça söylüyor. Geçmişe dönmek isteyen muhalefet var. Türkiye'nin kırılgan ekonomik yapıya sahip olmasını istiyorlar. Yurt dışından gelen tek haberle borsa batsın istiyorlar, demokrasisi olmasın, iyi yönetilmesin, faşizan yönetimler olsun, sosyal hayatı kötü olsun, baskılar olsun, herkes birbirine düşman olsun, kan durmasın istiyorlar." 

- "Bütün mazlumlara yardım ediyoruz" 

İslam, darbe girişimlerinin başarılı olması halinde Türkiye'nin bölgesindeki yükselişinin engelleneceğini kaydederek, Türkiye'nin artık kendi bölgesinde söz sahibi olduğunu aktardı.

"Bütün mazlumlara yardım ediyoruz" diyen İslam, "Türkiye, tüm dünyada mazlumların gür sesi oldu. Söylenmesi gerekenleri söylüyoruz. Artık dünya sizin çiftliğiniz değil. İstediğiniz gibi at koşturamazsınız. İşte kısmak istedikleri ses, budur. Sesimizi kısmak istiyorlar. Halkımız bu sesin kısılmasını istemiyorsa, ne yapması gerektiğini biliyor. 6 gün sonra Türkiye olarak, dünyadaki gür sesimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın ve çalışma arkadaşlarının yanında, dimdik duracaksınız. Yegane gücümüz, sizlersiniz. Arkamızda millet varsa, biz de varız ama millet yoksa bu rüya sona erer" ifadesini kullandı. 

 

Allah'ın izniyle ülkenin üzerindeki oyunların bozulacağını belirten İslam, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bize, çok açıkla gösterdiler ki iktidarı istiyorlar. İktidarı sandıkta alamayacaklarını artık biliyorlar. Ya darbe ya da hileyle alacaklarını düşünüyorlar. Darbe bitti, kaset darbesi de bitti, şimdi tezgahta hile var. Türkiye Cumhuriyetinin bütün fertleri, hangi partiyi, hangi takımı tutarsa tutsun, bu hilenin karşısında durmalıdır. Bu hileye 'hayır' demelidir. Milli iradeye sahip çıkmalıdır. Oylarını vererek seçtiklerine sahip çıkmalıdır, sandığına sahip çıkmalıdır." 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com