Ailecek mi Oturacaktı?

Ailecek mi Oturacaktı?
Bülent Arınç YAŞ toplantısıyla ilgili eleştirileri yorumladı...

Başbakan'ın YAŞ toplantısında, tek başına oturduğu görüntülerine de değinen Arınç, "Ailecek mi oturacak? Kanun böyle diyor. Bu birilerine zor geliyor. Karikatürize etmiyorum. MGK'nın Başkanı kim? Cumhurbaşkanı. Ben bu toplantıda 3'üncü sıradaydım. Şimdi 2'nci sıradayım. TSK'nın, ne Genelkurmay Başkanı'nı, ne erini, ne de onbaşısını kimse küçümseyemez. Ama onların kendi içinde bile bir hiyerarşi var.

Biz biliriz askerliği. Ben de asteğmen olarak yaptım. Disiplin mahkemelerinde savcılık yaptım. Ceza verdim. Katıksız hapis cezaları verdim 3-7 gün. Biliriz bu işleri. Artık Türkiye'de, 'Acaba' falan yok. Türkiye'de AKP ile yeni bir demokrasi dönemi başladı. Demokrasiyi sonuna kadar güçlendirip, genişleteceğiz. Bu dönem özgürlükler dönemi. Egemenlik milletindir dönemi. İnsan odaklı Anayasa yapma dönemidir.

Artık Türkiye'de de eski korkular, cuntalar, darbe mi oldu oluyor havaları kimsenin aklına gelmeyecek. Bu ülkede seçimle gelinecek, seçimle gidilecek. Seçimler dürüst olacak. Millet istediğine oy verecek. Beğenmediğini atacak. Demokrasi böyle bir şey. Ülkeyi yöneten hükümettir. Ona yapılacak hiç bir müdahaleyi kabul etmiyoruz" diye konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com