Aileden dekana kınama cezası

Aileden dekana kınama cezası
Kızlarına kınama cezası veren dekana kınama cezasıyla cevap verdiler...

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinden Bircan Birol’a verilen kınama cezasına aileden ders niteliğinde cevap.

Gazetecilik öğrencisi Bircan Birol’a “Yüksek Öğretim Kurum içinde izinsiz afiş ve pankart asmak” iddiasıyla disiplin soruşturması açıldı. Soruşturma sonucunda Birol’a Yüksek Öğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliğinin 5/c maddesi uyarınca “kınama” cezası verildi. Üniversite yönetiminin kararı Bircan Birol’un ailesine tebliğ edildi. Aile Meclisi ise bu kınamaya karşı toplandı ve dekanlığa ‘topluma açık’ bir tebliğ gönderdi.

Bircan Birol’un ailesi de tebligata tebligatla yanıt verdi. Aile, tebligatı gönderen Prof. Dr. Aydemir Okay’a, “yükseköğretim kurumu içinde düşünceyi ifade etme ve yayma özgürlüğünü engelleyici davranış ve görevi kötüye kullanma suçundan ‘kınama’ cezası”  verdi.

Birol ailesi, dekana tebligatla bildirdiği yanıtta, şunları söyledi:

“Tebligatın elimize ulaşmasından sonra aile kurumumuzun ilgilileriyle bir değerlendirme toplantısında bulunduk. Öncelikle tarafınızdan savunma talebinde bulunulmasına ancak bunun gerçekleştirilme olanağının olmaması ve benzer davranışları birden çok kez yapmanız nedeniyle, gıyabınızda değerlendirme yapmanın uygun olacağı sonucuna vardık. Yaptığımız değerlendirmelerin sonucunda aşağıda ayrıntılı gerekçeleri yazılarak üniversite hocalığı mertebesindeki şahsınızın aile disiplin yönetmeliğimizin 1/c maddesi uyarınca ‘kınama’ cezası ile tecyizenize karar vermiş bulunuyoruz.” dedi ve kendilerine yollanan evrakı ve İÜ İletişim Fakültesi Dekanlığı’na gönderdikleri tebligatı paylaştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com