"Ailemin daha gözaltından haberi yok"

"Ailemin daha gözaltından haberi yok"
Taksim’de demokratik hakkını kullanarak eylem yapan 59 kişi 6 Temmuz Cumartesi günü gözaltına alınmıştı. 59 kişiden 51’i serbest kaldı 8 kişi ise tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Serbest bırakılanlardan biri olan Mesut Güngör bu gün sosyal medya

Gözaltına alınanlar arasında İstanbul Üniversitesi Gazetecilik okuyan Mesut Güngör’de vardı. Bir gazeteci adayı olarak gözaltı sürecinde yaşadıklarını ve gözlemlerini yazdı.
 
İşte o yazı:
 
“Bir çok değerli insan tanıdım, benden yaşça büyük insanlar.
 
Geçen hafta şu anlarda, İstanbul Emniyet Müdürlüğü nezarethanelerinde yatıyorduk 59 kişi. Hatta 15 kişi tek bir hücrede son saatlerimiz diye avunuyorduk.
 
Adliyede delil niteliğinde sunulan fotoğraflarda alakasız insanlar mevcuttu. Çantasında baret, gözlük, maske taşıyanların bir kısmı tutuklandı. Foto muhabir Mattia Cacciatori ülkesine geri gönderildi. Bayrak sattığı için tutuklanan çok değerli bir ağabey, halkı isyana teşvik suçundan yargılanacaktı. Koskoca TOMA'nın önüne yatan bir adam halkı isyana teşvik etmiş. Oysa sattığı bayraklar ıslanınca yapmıştı bu eylemi.
 
Gazdan etkilenip bir yere sığınan Ahmet Erol daha bir haftalık evliydi, kelepçelerimizi aynı anda çözdüler. Sağa sola gidip götürürlerken hep yanıma oturdu. Çağlayan'da bir tekstil atölyesinde çalışıyordu.
 
Yine Batmanlı bir ağabeyim polise yaptığının yanlış olduğunu söyleyince alınmıştı.
 
Tam 8 kişi tutuklandı, yapılan itiraz reddedildi. Nöbetçi mahkemeyi penceresinden izleyen bir kişi olarak söylüyorum, kanınız donardı.
 
Aralarında olmamanız için hiç bir neden yok. Yarın sabah 11'de Çağlayan Adliyesi'nde toplanacak herkes. Bu hukuksuzluğa bir gövde olarak durabilmek için.”

(Ailemin daha gözaltından haberi yok, mümkün olduğu kadar gizlemeye çalışıyorum. Bir kaç hafta sonra kendim anlatacağım bu konuda bana yardımcı olun, aramızda kalsın.) (UGO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com