Ailesi sessiz sedasız uğurladı

Ailesi sessiz sedasız uğurladı
Türkiye’de meydana gelen ikinci Van depreminin ardından hayatını kaybeden Atsuşi Miyazaki’nin naaşı ülkesine ulaştı.

Van’a yardım çalışmalarına katılmak için gelen Atsuşi’nin cenazesi yerel saatle 13.00’de Tokyo’nun Narita havaalanına geldi.

Cenazeyi havaalanında Türkiye’nin Tokyo Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Tunç Angılı, Basın Müşaviri Sinan Kürün ve Elçilik Müsteşarı Batu Kesmen’in yanı sıra Japon yardım kuruluşu AAR’den yetkililer karşıladı.

Japonlar çok değer verdiği bir yakınını kaybetmesinin ardından, derinden hissettiği acıyı ifade edebilecek bir kelime ya da cümle olmadığı düşüncesiyle konuşmamayı ve hiçbir şey söylememeyi tercih ediyor.

Maslahatgüzar Angılı cenaze henüz Tokyo’ya ulaşmadan önce, hayatını kaybeden Miyazaki’nin annesi Keiko Miyazaki’ye Başbakan Erdoğan’ın mektubunu iletti.

Mektubu kabul ettikten sonra konuşan Keiko Miyazaki, Türkiye Cumhuriyeti’nin oğlu Atsuşi’nin naaşına sahip çıkıp, gönderdiği ve ilgilendiği için teşekkür etti.

Atsuşi’nin Türkiye’de çok sevildiğinin ve anısının hep yaşatılacağının hatırlatılması üzerine Keiko Miyazaki, oğlunun ruhunun bundan dolayı huzur duyacağını söyledi.

Türkiye’de edilen dualar ve iyi dileklerle oğlunun ruhunun şad olacağını belirten anne, Atsuşi’nin dünyada barışın tesisi için çalıştığını kaydetti.

Keiko Miyazaki, oğlunun dünya barışına katkıda bulunma isteğini vurguladı. Konuşma sırasında Miyazaki’nin annesine erkek kardeşleri Humiaki Miyazaki ve Osamu Miyazaki’nin yanı sıra iki amcası, bir kuzeni ve yengesi eşlik etti.

Miyazaki’nin babasının yıllar öncesinde hayatını kaybettiği kaydedilirken, annesinin de emekli öğretmen olduğu öğrenildi.

Miyazaki’nin çalıştığı AAR adlı yardım kuruluşundan da yetkililer karşılamada hazır bulundu.

Maslahatgüzar Angılı da Atsuşi’nin Türk halkına yardım etmeye çalışırken hayatını kaybettiğini ve kendisinin bir kahraman olduğunu belirterek, aileye böyle bir evlat yetiştirdiği için teşekkür etti.

Miyazaki’nin cenazesi yerel saatle öğleden sonra Tokyo’nun Narita havaalanına ulaştı ve aile görmeden önce, beden temizliği ve makyaj işlemine tabii tutuldu.

Bu işlemin ardından basına hiçbir şekilde görüntü vermemeye gayret gösteren ve açıklama yapmayan aile, cenazeyi teslim aldıktan sonra memleketleri Oita’ya götürmek üzere Tokyo’nun Haneda havaalanına hareket etti.

Atsuşi için 16 Kasım’da memleketi Oita’da zen budizmi ritüellerine göre cenaze töreni düzenlenecek.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com