Ajanlar cirit atıyor

Ajanlar cirit atıyor
MHP Grup Başkanvekili Vural, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu'nun Hatay'daki kamplara ziyaret kararını olumlu bulduğunu söylerken, "Türkiye yol geçen hanına dönmüş. Türkiye'de birçok yabancı unsurlar, ajanlar cirit atıyor. Yabancı ajanlar tarafından

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu'nun Hatay'daki kamplara ziyaret kararını olumlu bulduğunu söylerken, "Türkiye yol geçen hanına dönmüş. Türkiye'de birçok yabancı unsurlar, ajanlar cirit atıyor. Yabancı ajanlar tarafından kamplar fişleniyor. Gerçekten bu topraklar içerisinde milletvekillerinin bir yere girmesi konusunda oluşturulan tereddüt yanlış olmuştur; bunun değiştirilmesi konusundaki adım olumludur. Gidip inceleme yapılsın" dedi.

Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Eylül ayında başlayacak olan eğitim öğretim yılına ilişkin, "Kimse 72 aydan küçük çocukların okul disiplinine alındığında geleceğinin ne olacağını düşünmüyor. Öğrencisi mutsuz öğretmeni umutsuz, velisi endişeli bir eğitim sistemini dayatıyorlar. Her fırsatta aileye önem verdiğini söyleyen AKP'nin bu söyleminin 'laf ola beri gele' söylemi olduğu görülüyor" dedi. Vural, şöyle devam etti:

"Hükümet maalesef öğretmen ailelerinin parçalanmasına göz yummaktadır. 60 ve 72 aylık çocukları okul disiplinine alan hükümet ailelerin rızası dışında ancak doktor raporuyla okula gitme imkanı tanıyarak bir dayatma oluşturmaktadır. Bu kanayan yarayı çözmesi gereken Milli Eğitim Bakanıdır. Öğrencilerde, öğretmenlerde ve velilerde huzur kalmadı.

Mutsuz tedirgin ve çaresiz bir camianın Türkiye'nin geleceği olması mümkün değildir. Üniversite harçlarının kaldırılması ile ilgili düzenleme sadece 2012-2013 yılı için geçerli. Harçların kaldırılmasının kalıcı bir düzenleme olması gerekir. Seneye Allah kerim diyorlar herhalde."

-"TÜRKİYE YOL GEÇEN HANINA DÖNMÜŞ"-

CHP'li vekillerin Apaydın kampını ziyaretlerinin engellenmesi, ardından bir Rus kadın gazetecinin kampa girdiği yönündeki haberlere yönelik de bir değerlendirme yapan Vural, "Türkiye yol geçen hanına dönmüş. Türkiye'de birçok yabancı unsurlar, ajanlar cirit atıyor. Yabancı ajanlar tarafından kamplar fişleniyor. TBMM İnsan Haklarını inceleme Komisyonu'nun bu kampa gitmesi kararını olumlu buluyorum. Ancak sınırlar kevgire dönmüş. Karakollarımız bombalanıyor. Suriye'den geliyorlar, yatıyorlar, gece gidiyorlar, eğitiliyor. Gerçekten bu topraklar içerisinde milletvekillerinin bir yere girmesi konusunda oluşturulan tereddüt yanlış olmuştur; bunun değiştirilmesi konusundaki adım olumludur. Gidip inceleme yapılsın" dedi.

Suriyeli muhaliflerin eğitilmesine yönelik iddiaları da hatırlatan Vural, hükümetin bu konuda daha şeffaf olması gerektiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Bu konuda üzüntü verici olan husus da bu kamplarda ABD'nin görevlileri tarafından fişleme yapılıyor. Gelen giden kontrol altına alınıyor. Kampta ne yazıyor? 'Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık-AFAD' yazıyor. Dışişleri Bakanı diyor ki burası BM kampı diyor. O zaman uluslararası kuralları bağlıysa BM yazın. Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milletini haksız ithamlarla karşı karşıya bırakacak bu konularda hükümetin şeffaf davranması gerekir. İnsan Hakları Komisyonunun bu girişimi Türkiye'ye yönelik iddiaları ortaya çıkaracak bir mahiyet arz eder. Bu coğrafyayı kimsenin iç savaşın kurşunlarını dağıtan, silahlarını dağıtan bir üs olarak kullanılmasına izin vermememiz gerekiyor."

-"OTUR OTURDUĞU YERDE Mİ DEMEK İSTİYOR?"-

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in 'Teröre Karşı Ulusal Mutabakat' önerisini 'muhtıra' olarak değerlendirmesinin ardından yaptığı açıklamanın da hatırlatılması üzerine Vural, "Herhalde 27 Mayıs'ı da öyle anladılar ki 4 Mayıs'ta Dolmabahçe'de mezara gidecek sırları paylaştılar" diyerek, Arınç'ın daha önce 27 Nisan muhtıracılarına "otur oturduğun yerde" dediği görüntüleri izleterek şu açıklamayı yaptı:

"Şimdi Çiçek'e, 'otur oturduğun yerde mi demek istiyor? 'Hükümet muhatap değil' diyor. Yani TBMM'nin Sayın Başkanına yönelik bu yaklaşımların takdirini kendileri bırakıyoruz. AKP içerisinde bir kavga var; koalisyon çatırdamıştır, epece süredir çatırdıyor zaten. Devletin kurumları da çatışıyor. Yasama Başkanı Çiçek ile Başbakanın muavini Arınç çatışıyor. Medya üzerinden selamlaşıyorlar. Saflar belirleniyor gibi bir şey var. Daha iki sene var. Demek ki AKP içinde koltuk kavgası, millet sevdasının önüne geçmiş durumda. Bu kurumlararası güvensizliği de artırıyor. Bu tavırlar Meclise güveni de azaltan tavırlardır. Evet, AKP testisi çatlamıştır, koalisyon çatlamıştır. Bu eksende kişisel kavga ön plandadır. TBMM Başkanı Çiçek'in girişimi karşısında Arınç'ın tavrı da aslında bireysel anlamıyla siyasi bir rekabetin ve çekişmenin parçasıdır. Bunlar yanlıştır." (EAK)

Kaynak: anka

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com