AK Parti 22. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı

AK Parti 22. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (6)

AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye Cumhuriyeti'nin ay yıldızlı bayrağı 12 yıl öncesine göre bugün çok daha gururlu, çok daha özgür, çok daha güçlüdür. Artık rüzgar ne yandan eserse essin, bu bayrak boynunu yere eğmeyecek, bu sancak yere düşmeyecek, bu millet eğilmeyecektir" dedi. 

Erdoğan, partisinin Afyonkarahisar'da düzenlediği 22. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın açılışında yaptığı konuşmada, "AK kadrolar" olarak ustalarından aldıkları "öksüz yapıyı inşa etmeye", iyi çıraklar, iyi kalfalar, iyi ustalar olmaya gayret gösterdiklerini söyledi. 

"Biz olsak da olmasak da bu öksüz yapı yükselmeye devam edecek. Dava sancağımız özgürce ve gururla dalgalanmayı sürdürecektir" diyen Başbakan Erdoğan, "Hep olaya şöyle bakın, biz faniyiz değil mi? Faniyiz. Filanca olmasa ne olur? Böyle baktığımız anda bu bizi itikadi nokta da bile sıkıntıya sokar. Bakmamız gereken nedir? Öldü. Öldüğünde yapmamız gereken neyse, onu yapmaya mecburuz. Çünkü biz ölümle hayatı takdir edilmiş fanileriz" diye konuştu.

Kudüs fatihi Selahaddin'i Eyyubi'yi yetiştiren ve kendisi de bir Kudüs sevdalısı olan Nureddin Mahmut Zengi'nin ellerini semaya açarak, "Ya Rabbi. Mahmut kulun zafere layık değildir. Sen zaferi Müslümanlara nasip et" diye dua ettiğini hatırlatan Erdoğan, "12 yılda ne yaptıysak beraber yaptık. Bir tek isimle değil, AK Parti çatısı altında dava şuuruyla, dava tutkusuyla, ülkemize, milletimize, insanlığa eser ve hizmetler ürettik. 12 yıldır elde edilen başarıları ve zaferleri kendi nefsinden, kendi isminden menkul bilen her kim varsa, hatırlatmak isterim ki Allah'tan başka zafer sahibi yoktur."

- "Tıpkı Alparslan gibi Allah'tan af ve mağfiret dilesin"

Sultan Alparslan'ın kazandığı savaştan sonra bir anlık kibre kapıldığını ve o kibrin Alparslan'ın ayaklarını yerden kestiğini anlatan Erdoğan, "Bulunduğu yerden kalkmasıyla yere düşmesi bir oldu" dedi.

Alparslan'ın esiri tarafından hançerlenerek şehit edildiğini dile getiren Erdoğan, Alparslan'ın son sözlerinin ise "Dün bir tepeye çıktım. Ordumun azametinden ve çokluğundan altında yerin titrediğini hissettim. 'Bana hiç kimsenin gücü yetmez' dedim. İşte bu yüzden Allah-ü Teala beni yaradılmış olanların en zayıfı karşısında, aciz bıraktı. Allah'tan mağfiret diliyorum, kibrimden dolayı beni affetmesini niyaz ediyorum" şeklinde söylendiğini aktardı. 

Erdoğan, şöyle devam etti:

"İşte geriye bakıp 12 yılın muhteşem eserlerine bakıp, 'bunları ben yaptım, bunlar benim eserim, bana hiç kimsenin gücü yetmez' diyen varsa, tıpkı Alparslan gibi Allah'tan af ve mağfiret dilesin. Ne yaptıysak biz yaptık, birlikte yaptık. Biz, bizden öncekilerin öksüz eserine sahip çıktık. Bizden sonrakilere emaneti devredeceğiz. Hep söyledim yine söylüyorum. Bizim davamızda, partimizde, 'ben' yoktur, 'biz' vardır. 'Ete kemiğe büründüm, Yunus diye göründüm.' Bizim ölçümüz bu olacak. Hatırlayın 13 yıl içinde niceleri aramızdan ayrıldı. Kimileri Hakk'ın rahmetine kavuştu. Allah onları rahmetiyle kuşatsın ama davamız devam etti. Kimileri dinlenmeye çekildi, davamız devam etti. Kimileri de maalesef çok çirkin oyunlar içerisinde bize ihanet ederek, sırtımızdan hançerlemek istedi. Vekil olduklarını sandık ama tuzluk oldukları ortaya çıktı. Yine de davamız dimdik ayakta, şantaja boyun eğenler, tehditlerden korkanlar oldu, çiğ yediği için karnı ağrıyanlar, kaçanlar gidenler oldu yine de bu çatı evelallah dimdik ayakta kaldı." 

-"Kaf Dağı'nın zirvesine çıkacak heyecana, güce sahip mensuplarımız var"

Afyonkarahisar'da "CHP ve tek parti zulmüne direnen" Bediüzzaman Said Nursi'nin "Faniyim, fani olanı istemem. Acizim, aciz olanı istemem. Ruhumu Rahman'a teslim eyledim, gayr istemem. İsterim, fakat bir yar-ı baki isterim. Zerreyim, fakat bir şems-i sermed isterim. Hiç ender hiçim, fakat bu mevcudatı umumen isterim" dediğini de aktaran Erdoğan, "Evet, biz fani olanın, aciz olanın değil, baki olanın azim olanın peşindeyiz" görüşünü dile getirdi.   

"Bir elime güneşi, bir elime ayı verseler davamdan vazgeçmem" diyen bir rehberin peşinde ve izinde olduklarını vurgulayan Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Güneşi ve ayı fethetmek için kutlu yürüyüşün izindeyiz. Yunus'un deyimiyle, 'canlar canını buldum, bu canın yağma olsun' diyenlerdeniz. Surda gedik açılmıştır. 12 yıllık AK Parti döneminde Türkiye'nin makus talihi yenilmiş, kısır döngüler kırılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin ay yıldızlı bayrağı 12 yıl öncesine göre bugün çok daha gururlu, çok daha özgür, çok daha güçlüdür. Artık rüzgar ne yandan eserse essin, bu bayrak boynunu yere eğmeyecek, bu sancak yere düşmeyecek, bu millet eğilmeyecektir. İnşallah, Türkiye yenilmeyecektir. AK Parti'de isimler ne kadar değişirse değişsin, hizmet ve eser siyasetinin rotası asla değişmeyecektir. Kalsak da gitsek de biliniz ki gönlümüz hep ferah, hep müsterih olacaktır. Çok sağlam gençlerimiz var. Arkadan gelen yiğitlerimiz, kahramanlarımız, hanım kardeşlerimiz var. Dava taşını omuzlayıp, Kaf Dağı'nın zirvesine çıkacak heyecana, güce sahip mensuplarımız var. Diyorum ki mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler. Hayır niyetle çıkılan yolda hiç endişeniz olmasınız akibet de hayırlı olacaktır. Her dem bizim için yeni başlangıçtır. Biz her gün yeniden doğarız, işte onun için 13 yılın sonunda bir kez daha Afyonkarahisar'da, hatim duası yapmıyor, 'Bismillah' diyor, Fatiha ile yeniden başlıyoruz. Allah hayırlara tebdil etsin diyorum."

Erdoğan, kamp boyunca yapacakları istişarelerin de hayırlara vesile olmasını diledi.

(Bitti) 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com