AK Parti 22. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı

AK Parti 22. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (3)

AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "CHP ile MHP’nin üzerine üçgen çatı kuracak adayı doğrusu biz de merakla bekliyoruz. Ödünç oyla taşıma suyla çatı kurulmaz, inşallah 10 Ağustos’ta bunu bir kez daha millet onlara öğretecek" dedi.

Erdoğan, AK Parti'nin Afyonkarahisar'da NG Güral Termal Otel'de düzenlenen 22. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın kapanış konuşmasını gerçekleştirdi.

"Paralel yapıyla mücadele AK Parti’nin sarsılmaz bir misyonu haline gelmiştir" ifadesini kullanan Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

"Çünkü AK Parti 30 Mart’ta, yüzde 45 buçuk oy oranıyla bu misyonu yüklenmesini, bu cerahati temizlemesini istemiştir partimizden. Kim? Millet. Paralel yapıyla mücadele, herkes bilsin ki şahısların değil, devletin misyonu, AK Parti’nin de siyasetidir. Bunu böyle bileceğiz. Milletin partisi olan, milletin kurduğu ve milletle yürüyen AK Parti, devletle birlikte, milleti ve ülkeyi tehdit eden bu yapıyla, her ne pahasına olursa olsun mücadeleyi sürdürecektir.

İşte son iki Milli Güvenlik Kurulu toplantımızın sonuç bildirgelerinde de ne yayınladık? İlk madde 'milli güvenliğimizi tehdit eden illegal yapılanmalara karşı devlet her türlü tedbiri alacaktır'. Olay budur. Bu mücadelede ihmalkar davranan, milletin emanetine haksızlık eder. Bu mücadelede geri adım atan, uzlaşmaya niyetlenen, yaşananları unutan, milletin emanetini yere düşürür. Bu mücadelede sessiz kalan, tepkisiz kalan, susan, tehdide, şantaja boyun eğen, fırsat kollayan da biliniz ki milletimizin nazarı dikkatinden kaçmaz ve tarihe de o şekilde kaydolur."

-"Dışişleri'ndeki gizli toplantılar üzerinden, istiklalimize, bayrağımıza, toprağımıza saldırdılar"

Erdoğan, paralel yapı eliyle şahsına çok ağır saldırılar yapıldığını belirterek şunları ifade etti:

"Bununla yetinmediler, aileme, çocuklarıma alçakça saldırdılar. Bununla yetinmediler, arkadaşlarıma da saldırdılar. Partimize, hükümetimize, ekonomiye, Çözüm Süreci'ne, kardeşliğimize saldırdılar. Bizim üzerimizden, Filistin davamıza, Mısır’daki demokrasi davasına, Suriye’deki insanlık davasına saldırdılar. Eğer, tüm bunlar yeterli değilse, hatırlatmalıyım ki, bunlar, MİT tırları üzerinden, Dışişleri'ndeki gizli toplantılar üzerinden, istiklalimize, bayrağımıza, toprağımıza saldırdılar. 

Bana, aileme, arkadaşlarıma, davamıza saldırıldığında susanlar olabilir. Ama onlara diyorum ki: 'Vatanınıza saldırıldı, bayrağınıza saldırıldı, yani şerefinize taarruz edildi, en azından bunun için susmayın' diyorum. Susanı tarih affetmeyecek, sessiz, tepkisiz kalanı inanın tarih affetmeyecek. Unutmayın 'Haksızlık karşısında susan dilsiz' şeytandır. Göreceksiniz, başta CHP ve MHP olmak üzere, bu suskunluk, bu tepkisizlik, bu destek, tarihe kara bir leke olarak geçti. AK Parti, bu kara lekenin ortağı olmayacak, süt gibi beyaz hayat şeridine inşallah leke sürdürmeyecek."

-"Bu alçakça saldırıları, nefes alıp verdiğim müddetçe unutmayacak ve affetmeyeceğim"-

Makamlar ve görevler değişse de AK Parti var olduğu sürece mücadelelerinin kesintisiz devam edeceğini dile getiren Başbakan Erdoğan, "Şunu bilin ki: Bu alçakça saldırıları, nefes alıp verdiğim müddetçe unutmayacak ve affetmeyeceğim. Çünkü birçoklarıyla bunu çok yaşadık, çok iyi tanıyorum bunları, artık çok iyi öğrendim ama ben bunların bu kadar yalancı, bu kadar takiyeci, bu kadar müfteri olacaklarına inanmıyordum. Ama yaşayınca bunları öğrendik. 2010 bize çok şey öğretti. 2010'dan sonraki süreçte işte her şeyi açık açık görmeye başladık. Bunu şahsım için değil, neferi olmaktan gurur duyduğum davam için unutmayacağım, davam için bunu affetmeyeceğim. İnanıyorum ki bütün arkadaşlarım, bütün sevenlerimiz, bütün yol arkadaşlarımız da bu şuurla ve bu hissiyatla hareket edeceklerdir" diye konuştu.

Toplantıda cumhurbaşkanlığı seçimlerini, seçimlerin öncesi ve sonrasını etraflıca değerlendirdiklerini söyleyen Erdoğan, "Adayımız kim olursa olsun, aramızdan kim cumhurbaşkanı seçilirse seçilsin, ilkelerimizde, istikametimizde, davamızın seyrinde en küçük bir sapma olmayacaktır" ifadesini kullandı. 

-"Allah’a şükür biz bunlara karşı şerbetliyiz"-

Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde ve sonrasında, AK Parti içerisine nifak tohumları serperek fitne çıkartmak isteyenler olacağını bildiren Başbakan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Allah’a şükür biz bunlara karşı şerbetliyiz. Bugüne kadar böyle nice girişimler gördük ve hepsini hamdolsun boşa çıkardık. Partimizden ayrılıp parti kuranlar olmadı mı? Oldu, şimdi neredeler? Hatırlıyor musunuz? Şöyle sırayla 'Sayın' desem belki bir tane iki tanesini ya hatırlarsınız ya hatırlamazsınız. İşte şimdi bu dönemde de yine biliyorsunuz tuzluklar çıktı. Şimdi bu tuzlukların markasını da unutacaksınız, unutacaksınız. Niye, çünkü ihanet edenleri hiçbir zaman tarih tutup da böyle anıtlaştırmaz, onları gömer. Bakın hep söylüyoruz Menderes'i idam edenler, onun idam kararını verenler konuşuluyor mu, unutuldu gitti. Ancak böyle bu işin ilmini yapanlar, tarihçiler vesaire onlar bunu konuşur. Ama halk, Menderes'i unutmuyor, Fatin Rüştü Zorlu'yu unutmuyor, Hasan Polatkan'ı unutmuyor ama o kararı verenleri hatırlamıyor." 

-"30 Mart’ta milletin estirdiği rüzgar bunların çatılarını uçurdu"-

"Bizim çok sağlam bir çatımız var" ifadesini kullanan Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şimdi birileri de çıkmış 'Çatı aday bulacağız' diyorlar. 30 Mart’ta milletin estirdiği rüzgar bunların çatılarını uçurdu arkadaşlar, uçurdu. Şimdi bunların üstlerinde çatı falan yok. Şimdi yeni çatı kurmaya çalışıyorlar. CHP genel müdürü ne diyor, 'Adayımız MHP’nin desteğini alacak' diyor, 'Aynı zamanda Kürtlerin desteğini alacak' diyor, 'Aynı zamanda sosyalistlerin desteğini alacak' diyor. E haliyle hem ulusalcı olacak hem milliyetçi hem kapitalist olacak hem sosyalist hem kucaklayıcı olacak hem de faşist olacak. Gerektiğinde bozkurt işareti yapacak, gerektiğinde zafer işareti yapacak.

Aslında, Pensilvanya’daki akıl hocaları bu tarife uyuyor ama onun da üniversite mezuniyeti yok, sıkıntı bu. CHP ile MHP’nin üzerine üçgen çatı kuracak adayı doğrusu biz de merakla bekliyoruz. Ödünç oyla taşıma suyla çatı kurulmaz, inşallah 10 Ağustos’ta bunu bir kez daha millet onlara öğretecek."

Konuşmasının sonunda emeği geçenlere teşekkürlerini ileten Erdoğan, daha önceki kamplarda ailelerle katılım olduğunu hatırlatarak katılımcılara ailelerine selam söylemelerini rica etti. Erdoğan, "Bugün anneler günü, annelerinize, annelerimize selamlarımı, hürmetlerimi iletmenizi sizlerden rica ediyorum" dedi.

Afyonkarahisar'ın bir başlangıç olduğunu ancak son olmadığını dile getiren Erdoğan, "İlk yola çıktığımız noktadan daha güçlü, daha heyecanlı, çok daha coşkulu şekilde inşallah yeniden yola çıkıyor, yeniden 'Bismillah' diyoruz. Allah yolumuzu açık etsin, Rabbim yar ve yardımcımız olsun" diye konuştu. 

(Bitti)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com